Muži nestačili na rezervu Hanáků

SK Hanácká Slavia Kroměříž B: FC AJAX Bezměrov  7:1 (2:0)

branka: 4:1 Miroslav Pecho 53 min

Sestava: Roman Hadraba – Luděk Karásek (59. Lukáš Poledňák), Jakub Ulehla, Dominik Bleša, Michal Kroupa (30. Jakub Komárek) – Miroslav Pecho, Jan Hrabal, Jiří Sýkora, David Opluštil – Štěpán Španiel (74. Matěj Dočkal), Patrik Houra (64. Aleš Vejtasa)

Na půdě největšího favorita soutěže jsme chtěli zanechat aspoň dobrý dojem. Začátek utkání jsme zvládli a dokonce jsme mohli jít do vedení po sólu Patrika Houry. Ale jeho střela minula branku. Ve 13 minutě pak po našem nepřesném odkopu od branky nás domácí potrestali první brankou. Jejich rychlá křídelní hra nám začala dělat velké problémy. Ovšem zakončení domácích bylo po většinou nepřesné. Výborně také zachytal ve své premiéře Roman Hadraba v bráně. Ve 25. minutě pak po křídelní akci domácí zvýšili vedení na 2:0. Nechybělo moc snížit mohl Jakub Ulehla. Jeho střela z 30 metrů levou nohou skončila na tyči. Zbytek poločasu jsme se po většinu úspěšně bránili a udrželi nadějný výsledek.

Bohužel hned po přestávce jsme lacino inkasovali ze dvou rychlých křídelních akcí a domácí se tak vypracovali už čtyřbrankový náskok. Nám se dařilo útočit po levé straně. A po jednom z těchto útoků jsme vybojovali rohový kop. Z něho pak hlavou skóroval Mirek Pecho. V nastalé euforii se naši hráči vrhli do vysokého presinku, což domácí potrestali dvěma rychlými útoky a přesným zakončením. Za stavu 6:1 jsme si pak vypracovali i my nějaké šance. Tu největší pak neproměnil David Opluštil, když mu jeho střelu vykopával z brankové čáry obránce domácích. V dresu domácích pak přišel na posledních dvacet minut na hřiště Pavel Opluštil a došlo tak bratrovražedné bitvě. Pavel jednou nebezpečně vystřelil, ale Roman v bráně vytáhl míč na roh. Tři minuty před koncem, pak byl faulován v pokutovém území střídající Matěj Dočkal. Nařízený pokutový kop pak David Opluštil trestuhodně neproměnil. V poslední minutě jsme pak inkasovali opět z rychlého brejku na konečných 7:1. Výborný výkon předvedlo několik našich hráčů, přesto jsme na kvalitu domácích nestačili.  Ostudu jsme ale neudělali.