Muži neudrželi vedení

FC AJAX Bezměrov: TJ Pilana Zborovice B 1:3  (0:0)

Branka : 1:0 Miroslav Pecho 46 min

Sestava:

Petr Lysák – Jakub Komárek (65. Michal Kroupa (75. Matěj Dočkal)), Radim Adamov, Dominik Bleša, Luděk Karásek- Jakub Ulehla- Adam Vožda, Jan Hrabal (80. Lukáš Poledňák), Jiří Sýkora (70. Patrik Houra), David Opluštil- Miroslav Pecho ( 68.Štěpán Španiel)

V úvodním mistrovské zápase naší třetí třídy nás čekal na domácí půdě silný celek ze Zborovic. Hosté přijeli s několika hráči s Áčka a další byli přichystáni na střídačce. Našemu týmu se první poločas docela vydařil. Měli jsme mírnou převahu v poli a soupeře jsme do žádné větší šance nepustili. Naopak hned v 10 minutě se po akci na levém křídle dostal do šance Luděk Karásek, ale branku přestřelil. I další šance přišla z naší levé strany. Tentokrát zakončoval Jirka Sýkora, ale brankář hostí střelu kryl.

Druhý poločas začal ještě lépe než první skončil. Po centru zleva se míč dostal až k Mirku Pechovi a ten osvědčil svůj střelecký apetit a zasunul míč k tyči. Vedli jsme 1:0 a soupeř byl velice nervozní. Postupně na hřiště přišli další hráči s Áčka a hosté se herně začali prosazovat. Po půlhodině hry přišla smutná tříminutovka, kdy hosté dvěma hlavičkami otočili vývoj zápasu. Bohužel našim oporám docházeli síly a postupně jsme je museli střídat. Mládí s lavičku přineslo snahu, ale hosté už vývoj zápasu zkušeně hlídali. Třetí gól jsme dostali po špatné rozehrávce ve středu pole deset minut před koncem. Přesto jsme si vypracovali ještě dvě poměrně slušné šance v závěru zápasu. Nejprve Luděk Karásek vystřeli nedůrazně na bližší tyč. A na úplný závěr Adam Vožda naservíroval míč střídajícímu Štěpánu Španielovi, ale ten branku přestřelil.

Za bojovný výkon si zaslouží hráči pochvalu, ale body jsme na domácí půdě ztratili.