Muži prohráli v domácí premiéře

FC AJAX Bezměrov: SK Haná Zářičí 2:3 (1:2)

branky: 21. min Miroslav Pecho  1:2, 48. min Miroslav Pecho  2:2

Sestava: Aleš Vejtasa – Drahomír Pavelka, Jakub Ulehla, Dominik Bleša- Jakub Komárek (46. Patrik Houra), Roman Hadraba (46. Radim Adamov), Luděk Karásek- Daniel Židlík, Vít Bleša- Miroslav Pecho (55, David Túró), Michal Večerka ( 66. Tomáš Zavřel)

V 1.kole nové sezóny nás čekal neoblíbený soupeř. Hosté se také hned z první střely na branku ujali v 8 , minutě vedení. Byla to pěkná střela  na kterou nedosáhl premiant v brance Aleš Vejtasa.  O tři minuty později už to bylo 0:2. Až třetí velkou šanci zlikvidoval Aleš a zabránil tak  další pohromě. V 21. minutě se nám povedlo otřepat se z úvodního černého snu a Mirek Pecho uklidil míč poprvé do sítě. V druhé polovině poločasu už jsme hru vyrovnali a měli i další šance. Ale třeba Kuba Komárek z úhlu vůbec netrefil branku. Lehčí střely měl  všechny vynikající brankář hostí.A tak poločas skončil naší prohrou 1:2

Do druhého poločasu jsme vstoupili o mnoho lépe. Hned po 2 minutách se do velké šance dostal Daniel Židlík. Jeho střelu do horního růžku vytáhl brankář na roh. Ten zahrál Víťa Bleša  na zadní tyč a tam hlavou skóroval nejmenší hráč na hřišti Mirek Pecho. Brzo jsme tedy vyrovnali na 2:2 a měli dostatek času i šancí rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Několik závarů před bránou hostí si žádalo o důraznější zakončení. Krásnou střelou se prezentoval Vít Bleša, ale opět zasáhl brankář a vyrazil na roh.  Rozhodnout mohl střídající David Túró, ale jeho volej byl příliš slabý, aby zaskočil brankáře hostí.  Po hodině hry se dostali do šance i hosté, ale střelu bravurně vyrazil Aleš Vejtasa. Pak následovala plejáda pološancí a dobývání soupeřovi branky. Až čtvrthodiny před koncem přišel trest za nemohoucnost. Hosté odkopli balon na naši polovinu, kde přímo z voleje trefil útočník hostí tvrdou ránu od zadní tyče do brány. Životní gól znamenal hatrik a zároveň opět vedení hostí. Přes veškerou snahu našich hráčů se už nepodařilo ani vyrovnat.  Aktivitou hýřil především Kraken, když jeho ránu opět zneškodnil brankář. V posledních minutách po jeho průniku přihrával před prázdnou branku, ale hostující obránce míč odkopl. Další rány neměly  gólové parametry. A tak jsme po nepřesvědčivém výkonu ztratili hned na úvod všechny tři body.