U19: Prohra v Morkovicích

FC Morkovice: FC AJAX Bezměrov 7:2 (2:1)

branky: 26. min Patrik Houra 1:1, 90.min Lukáš Poledňák 2:7

Sestava: Matěj Polášek – Radim Knap, Jakub Komárek, Lukáš Poledňák, Vojtěch Ferenz- Matyáš Španiel- Patrik Houra, Pavel Opluštil, Aleš Vejtasa, Michal Kroupa- Adam Vožda

Štěpán Španiel, Matěj Doležel

V druhém zápase jarní části jsme zajížděli do Morkovic. Opět jsme nebyli kompletní a museli výrazně improvizovat v sestavě. Navíc se nám zranili brzo dva hráči a tak někteří museli dohrávat se sebezapřením. Tady musím všechny hráče pochválit za obětavý přístup k zápasu. Jaký opak v přístupu těch co chyběli z jiných než zdravotních důvodů a podrazili tak tým i trenéry.

Do zápasu jsme vstoupili slušně a ve 3, minutě měl velkou šanci na skórování Matyáš Španiel. Jeho střela z výborné pozice však šla vedle branky. Jak se proměňují šance nám ukázali domácí v 7. minutě. Po úniku po pravém křídle a následném centru, stačilo jen nastavit nohu a dorazit míč do sítě. Domácí sice měli územní převahu, ale naši hráči bojovali a do dalších šancí domácí nepouštěli. Naopak ve 26. minutě krásnou  průnikovou přihrávkou zahájil naši gólovou akci Pavel Opluštil. Na levém křídle ukázal svou rychlost Adam Vožda a přihrávkou pod sebe našel na zadní tyči Patrika Houru a ten vstřelil již třetí jarní gól. Z vyrovnaného stavu jsme se radovali jen deset minut. Stačil jeden podceněný souboj na půlce  a sólo domácí využili k vedení 2:1. Štěstí jsme měli ještě v závěru poločasu, kdy podobná akce skončila na tyči.

Ve druhém poločase se domácí výrazně zlepšili a chtěli zápas rozhodnout. A naši hráči jim v tom výrazně pomohli. v 54. minutě jsme nedokázali odkopnout důrazně míč z našeho vápna a domácí útočník nepodařenou dorážkou obstřelil brankáře  a míč se dokutálel do brány.  Pak přišla dvouminutovka hrůzy, kdy odkopu od brány náš obránce hlavičkou vyslal útočníka domácích do šance, kterou nepohrdl. Ještě v téže další dlouhý odkop skončil v naší brance po nedorozumění celé naší obrany  vlastním gólem. Bylo to 1:5 a zbývala půlhodina dokonce. Zápas už byl rozhodnut. Dostali jsme ještě dva góly kvůli chybně zahranému ofsajd systému. V poslední minutě se naši stopeři rozhodli, že podpoří náš útok. K životní střele z 35 metrů natáhl kapitán Jakub Komárek, ale jeho bombu domácí brankář vytáhl na roh. na roh si naběhl opět Kuba  a chtěl střelou z poza šestnáctky zopakovat. po několika odrazech se k míči dostal na penaltě druhý stoper Lukáš Poledňák a střelou po zemi k tyči vstřelil svůj první gól v Bezměrově. Ihned po té rozhodčí zápas ukončil. Chtělo by se říct, že kdo dá posledního, vyhrál. Ale i přes bojovný výkon jsme si bodovat v tomto zápase nezasloužili.