U19: Prohra po boji v Dolním Němčí

TJ Dolní Němčí: FC AJAX Bezměrov 5:2 (0:1)

branky: 10.min Michal Kroupa 0:1, 57. min Adam Vožda 0:2

Sestava: Matěj Polášek – Matěj Strašák, Jakub Komárek (62. ČK), Vojtěch Ferenz, Michal Kroupa- Lukáš Žigmund- Adam Vožda, Matyáš Španiel, Patrik Houra, Patrik Daněk- Štěpán Španiel

Patrik Strážnický, Matěj Doležel, Pavel Opluštil, Aleš Vejtasa

Zajímavý zápas sehráli naši hráči v Dolním Němčí. Konečně se nám trochu zaplnila sestava a tentokrát jsme mohli mít na lavičce dokonce čtyři hráče. Úvod zápasu nám vyšel. Soupeře jsme zaskočili aktivní hrou ve středu pole a naši hru se dalo dívat. Vyústilo to v zaslouženou branku v 10 minutě. K odraženému míči se na hranici šestnáctky dostal Michal Kroupa a tvrdou ranou prostřelil vše co, mu stálo v cestě. Poprvé jsme si tak mohli v kraji vychutnat pocit vedení v zápase. Domácí se z úvodního šoku dostávali velmi pomalu. My jsme dobře kombinovali zejména po pravé straně. Bohužel naše střelecké pokusy vždy zablokovala obrana domácích. Domácí hráli hodně agresivně, ale rozhodčí zápas dost pouštěl. Přehlédl také ruku domácího obránce v pokutovém území a upřel nám tak pokutový kop. Posledních deset minut však domácí začali tlačit. Naše obrana nedokázala včas rozehrát míč do předu a hromadili se šance domácích jak na běžícím pásu. Vše však zlikvidoval Neuer v bráně. Oddechli jsme si až s hvizdem rozhodčího.

Do druhého poločasu jsme nastoupili opět v základní sestavě. Náhradníci totiž oživení do sestavy nepřinesli. Domácí chtěli pokračovat v tlaku z první půlky, ale naši hráči bojovali a nic jim nedali za darmo. Po  velmi pěkné kombinaci a přihrávce Štěpána Španiela se do tutovky dostal Adam Vožda a chladnokrevně ji proměnil. Běžela 57. minuta a vedli jsme 2:0. Domácí ještě víc přidali na obrátkách. Začali jen nakopávat míče za obranu na čtyři útočníky. Naši obránci s vypětím všech sil likvidovali šance domácích. Brankář si taky dobře zachytal. A pak to přišlo. Domácímu útočníkovi vypíchl ve skluzu Kuba Komárek míč a rozhodčí zapískal faul a k našemu úžasu vytáhl okamžitě červenou kartu. Domácí zahrávali standartku ze třiceti metrů, kterou jsme odvrátili na roh. Přetažený míč na zadní tyči jaksi trefil domácí útočník a bylo sníženo na 1:2. To už hnali domácí fanoušci svůj tým hurónskými pokřiky k vyrovnání. To se konalo za pět minut, když se po dalším rohu a následném odraženém míči domácí dočkali. Šance následovali jedna za druhou. Bohužel rozhodující okamžiky nezvládali naši nejzkušenější. Deset minut před koncem jsme odvrátili jeden z útoků domácích. Míč byl někde na šestnáctce, kde se k němu dostal zcela dezorientovaný Patrik Houra a míč zbrkle odkopl na roh. Z něj pak domácí přetáhli míč na zadní tyč. Tak pak Adam nádherně přihrál  na vápno soupeři, který prostřelil chumel uhýbajících hráčů a prohrávali jsme 3:2. Pět minut před koncem zase Patrik Daněk vypustil souboj na půlce a po rychlé přihrávce v před jsme inkasovali po čtvrté. V poslední minutě byl pak nedůsledný na penaltě Lukáš a jeho nepřesný odkop zužitkoval hostující útočník v pátý gól. Když pomineme hrubé ovlivnění zápasu rozhodčím, tak bohužel nám zápas prohráli vlastní chyby a nedůslednost. Opět skvěle zachytal brankář a útok nebyl tak nebezpečný jak by měl být. V tabulce jsme klesli na předposlední místo, těsně před našeho dalšího soupeře ze Šumic.