U19: Premiéra v kraji

FC Koryčany: FC AJAX Bezměrov 3:2 (1:0)

branky: 61. Lukáš Žigmund  PK 1:1,  89. min Aleš Vejtasa 3:2

Sestava:

Matěj Polášek – Matěj Strašák, Jakub Komárek, Radim Knap, Michal Kroupa- Patrik Houra- Lukáš Žigmund, Pavel Opluštil, Aleš Vejtasa, Patrik Daněk- Adam Vožda   

( Patrik Strážnický, Matěj Doležel)

V historickým prvním zápase v kraji se utkali naši dorostenci  v okresním derby v Koryčanech. Všichni jsme byli zvědavý, jak si naši hráči povedou, A tak do Koryčan přijela početná divácká kulisa. Našim hlavním cílem bylo neobdržet debakl. První minuty se vlekly strašně pomalu. Naši hráči sice dobře kombinovali ve středu pole, ale důraznější domácí sed dostávali často ke střelám na naši branku. Přežili jsme dvě tutovky domácích, kteří dvakrát z blízka trefili tyč. Taky jsme odvrátili několik rohových kopů. Dlouhé míče za naši obranu nám dělali problémy. My jsme měli jen jednu střeleckou šanci. PO našem rohu se k dorážce dostal Patrik Houra, ale trefil jen brankáře. Domácí hráli bez náhradníků a tak velkém vedru ubývali síly oběma týmům. Když už se zdálo, že přežijeme poločas bez úhony, přišel roh ve 41. minutě a domácí zužitkovali výškovou převahu k vedení 1:0. Do konce poločasu už se nic zajímavého nestalo. 

Do druhého poločasu jsme museli nastoupit bez zraněného Patrika Daňka. Ten měl bolavý kotník, který ovšem dokázal rozhýbat. A hlavně se přesunul nově zvolený kapitán Lukáš Žigmund do středu zálohy. Naše hra se tím výrazně zvedla. A netrvalo dlouho a přišel po faulu na Adama Voždu pokutová kop. Ten z přehledem proměnil v 61.minutě Právě náš kapitán. Bylo vyrovnáno a naše hra měla stoupající tendenci. Bohužel nás brzdili v útočném snažení nepřesné přihrávky. Stále jsme měli málo střel na bránu. Domácí sice stříleli méně  než v prvním poločase, ale vše řešil Neuer v naší brance. Až deset minut před koncem přišla nepřesná naše rozehrávka, po které se domácí dostali k lacinému rohovému kopu. Ten dokonale využili k druhé gólové hlavičce a prohrávali jsme 2:1. Od této chvíle jsme hráli na dva útočníky a snažili jsme se o vyrovnání. Bohužel pět minut před koncem jsme inkasovali potřetí. Hostující útočník na hraně ofsajdu převzal míč  své sólu zakončil ranou do šibenice. S následného našeho tlaku krasně tvrdou přízemní střelou mohl snížit Patrik Strážnický. Jeho střela se však mezi tyče těsně nevešla. Dvě minuty před koncem se k míči na pravém křídle dostal Lukáš. Jeho centr šel přes Adama a skončil u Aleše Vejtasy. Ten chladnokrevně po zemi obstřelil vybíhajícího brankáře a snížil na 3:2. Bohužel naše snaha o vyrovnání již vyšla na prázdno. I přes porážku zaslouží všichni hráči pochvalu za patřičnou bojovnost. Snad získané zkušenosti přetavíme v body v dalším utkání.