Memoriál Zdeňka Janoštíka

1. ročník memoriálu Zdeňka Janoštíka, Bezměrov 2018

Zveřejnil(a) Tomáš Krupař dne Neděle 29. července 2018

V sobotu 16. června jsme uctili památku našeho dlouholetého trenéra Zdeňka Janoštíka, uspořádáním turnaje pro mladší a starší přípravku. Souběžně se tak uskutečnili dva turnaje na čtyřech hřištích za účasti 16 týmů z okresu Kroměříž, Prostějov a Uherské Hradiště.

Týmy byli rozděleny nejprve do dvou čtyřčlenných skupin a následně se hrálo play off. Turnaj oficiálně zahájil starosta Bezměrova pan Josef Večerka. Slavnostní úvodní výkop pak provedl Patrik Janoštík, syn nedávno zesnulé legendy bezměrovského fotbalu.

Pak se již rozběhla akce jako ještě Bezměrov neviděl. Na nově zrekonstruovaném hřišti se utkávali týmy a bojovali srdnatě o každý gól. Organizačně dopadla tato akce velmi dobře a pro pořádající oddíl i po té sportovní stránce.

V kategorii mladší přípravky startovali dva týmy bezměrovských nadějí. FC AJAX Bezměrov B byl doplněn do turnaje na poslední chvíli. Neočekávali se nějaké výsledky. A také to tak dopadlo, když všechny své zápasy prohráli a obsadili konečné 8. místo. Přesto tomuto týmu musíme poděkovat za příkladnou bojovnost a snahu. V bráně výborně chytal Lukáš Takáč a v poli úřadovali Monika Miklová, Šárka Kuchaříková, Jakub Kuchařík, Jan Kiza, Valérie Oravčíková, Matyáš Frajt, Lukáš Frajt a Lucie Opelíková.

Druhým našim týmem pak bylo naše Áčko. To mělo nepoměrně větší ambice, ale hned na úvod skupiny přišla porážka od Prusinovic v poměru 2:3. Pak ovšem naši borci zabrali a dokázali porazit Nezamyslice 4:2 a Němčice nad Hanou 4:1. Skončili tak v tabulce druzí a mohli se těšit na čtvrtfinále s týmem FC Slovácko. Tento dívčí tým jsme po vyrovnaném průběhu porazili 3:2  a mohli se těšit na boje o medaile. V semifinále nás čekala Pustiměř. Tento tým byl jasně nejlepší na turnaji a potvrdil to také v semifinále vítězstvím 4:2. Čekal nás tak boj s Nezamyslicemi o bronzové medaile. V napínavém zápase jsme museli otáčet stav 1:2. Dostali jsme se do vedení 4:2, ale Nezamyslice v poslední sekundě vyrovnali na 4:4. V pokutových kopech nás podržela Alenka Zemánková v bráně a tak jsme vybojovali bronzové medaile. Přičinili se o to tito hráči: Alena Zemánková, Michal Trávníček, Dominik Gabrhel,Vincent Vyzula, Markéta Miklová, Michaela Miklová, Vítek Strážnický, Adam Vejtasa a Sára Stavinohová.Nejužitečnějším hráčem týmu byl vyhlášen Michal Trávníček. Turnaj vyhrála Pustiměř. Nejlepším hráčem turnaje byl po zásluze vyhodnocen Adam Vejtasa.

Mladší přípravka:

1. FK Pustiměř

2. TJ Prusinovice

3. FC AJAX Bezměrov A

4. TJ Haná Nezamyslice

5. TJ Sokol Žalkovice

6. FC Slovácko – dívky

7. FK Němčice nad Hanou

8. FC AJAX Bezměrov B

V turnaji starší přípravky byl jasným favoritem tým Hanácké Slavie Kroměříž, Takže se prakticky hrálo jen o druhé místo. Náš tým se právě s Hanáky utkal v prvním zápase a jasně prohrál 0:9. Přes tuto lekci se naši hráči velmi rychle vzpamatovali a další dva soupeře porazili 4:2 Pustiměř a 2:0 Kostelec. Ve skupině jsme tak skončili na druhém místě a ve čtvrtfinále nás čekal tým z Němčic nad Hanou. Zvítězili jsme jasně 5:0 a postoupili jsme do semifinále. Tam nás čekal odvěký rival z Těšnovic. Zápas skončil v normální hrací době 3:3 a rozhodnout o finalistovi musely pokutové kopy. V těch jsme byli úspěšnější a postoupili jsme tak do finále. V něm jsme se podle očekávání utkali opět s Hanáckou Slavií Kroměříž. Ti se také dostali do vedení 3:0. Pak jsme ale zvedli hlavu a góly začali padat na obou stranách. Odehráli jsme tak důstojné finále v kterém jsme sice podlehli 4:7 , ale zisk stříbrných medailí vyvážil pocit zklamání z prohraného finále. Stříbro si tak na krk mohli pověsit tito hráči: Daniel Böserle, Vojtěch Klimuš, Jakub Svačina, Damián Vašíček, Filip Ondráček, Jiří Krupař a Tadeáš Petricius. Nejužitečnějším hráčem týmu byl vyhlášen Filip Ondráček. Nejlepším hráčem turnaje pak byl vyhlášen Jiří Krupař.

Ceny pak předával Patrik Janoštík a dojemné závěrečné slovo měla Věrka Janoštíková.Turnaj tak měl kromě svého plynulého průběhu i důstojné zakončení.

Starší přípravka:

1. SK Hanácká Slavia Kroměříž

2. FC AJAX Bezměrov

3. TJ Těšnovice

4. FK Pustiměř

5. FC Slovácko

6. SK Moravan Kostelec u Holešova

7. FK Němčice nad Hanou

8. ALL Stars