Muži: Další prohra na penalty

FC AJAX Bezměrov: TJ SOKOL Žalkovice B 2:2 (2:1) PK 3:4

Branky: 1:1 Vít Bleša 24 min, 2:1 Miroslav Pecho 42 min

Sestava:

Dalibor Pelikán – Petr Holý (46 Radim Knap), Radim Adamov, Michal Žigmund ( 35 min ČK), Dominik Bleša- Aleš Vejtasa, Jakub Ulehla- Miroslav Pecho (70. Patrik Daněk), Patrik Houra (46. Lukáš Žigmund), Vít Bleša- Michal Večerka ( 60. Tomáš Zavřel)

V dalším zápase nás čekal soupeř ze spodní části tabulky. Bohužel nám chyběl už čtyři hráči základní sestavy. Přesto jsme šli do zápasu jako favorit a chtěli před domácím publikem podat dobrý výkon a zvítězit. Ovšem hned z první šance soupeř skóroval a od začátku jsme tak prohrávali 1:0. Dlouho nám trvalo než jsme se dostali do tempa. To se změnilo po pěkné individuální akci Víťi Bleši zakončenou nechytatelnou střelou na zadní tyč. V polovině poločasu tak bylo vyrovnáno na 1:1. Deset minut před koncem ovšem nastal důležitý okamžik celého zápasu. Náš stoper Michal Žigmund dostal druhou žlutou a tím červenou kartu. Skoro hodinu jsme tak hráli v oslabení. Přesto se nám podařilo do poločasu dostat do vedení. Ve 42 min Víťa Bleša našel před prázdnou brankou Mirka Pecha a vedli jsme 2:1. Hned vzápětí mohl  Mirek dát další gól , jeho střela ze šestnáctky levou nohou, však šla těsně vedle šibenice.

Do druhého poločasu jsme dvakrát vystřídali a i v deseti jsme se snažili tvořit hru. Tento fyzicky náročný styl hry nám sebral hodně sil. Soupeř se postupně otřepal a v druhé polovině poločasu převzal iniciativu. Přesto jsme měli několik šancí na skórování a rozhodnutí výsledku. Soupeř  měl ovšem také dvě šance které musel likvidovat brankář Dalibor Pelikán. Hra nahoru dolu, nám sebrala všechny zbylé síly. Patnáct minut před koncem se podařilo hostům vyšachovat naši obranu a srovnat skóre na 2:2. Pak přišel jejich tlak, který se ale obešel bez výraznější šance. Zápas jsme tak po heroickém výkonu dotáhli do penaltového rozstřelu.

Hned v první sérii soupeř nedal a Tomáš Zavřel se trefil 1:0. Ve druhé sérii bezpečně proměnil Vít Bleša a vedli jsme 2:1, Ve třetí sérii proměnil Aleš Vejtasa a vedli jsme 3:2. Ve čtvrté sérii neproměnil Kuba Ulehla a bylo srovnáno na 3:3. V páté sérii neproměnil Lukáš Žigmund a tak jsme přišli i o druhý bod. Všem hráčům musím poděkovat za nasazení, které předvedli v oslabené sestavě. Poděkovaním, byl i potlesk domácích fanoušků při odchodu ze hřiště.