U19: Dorostenci dosáhli na historickou výhru

FC AJAX Bezměrov: TJ Zdounky 8:4 (5:0)

branky: 19. min Patrik Daněk 1:0, 20.min Adam Vožda 2:0, 22.min Jiří Sýkora, 34.min Adam Vožda, 35. min Jiří Sýkora, 46.min Patrik Daněk 6:1, 65.min Adam Vožda 7:2, 74. min Michal Kroupa 8:3

Sestava: Matěj Polášek – Pavel Skoupil, Pavel Holan- Matěj Strašák, Jiří Sýkora, Tomáš Křeháček- Aleš Vejtasa, David Beier

Patrik Daněk, Michal Kroupa, Adam Vožda, Pavel Opluštil, Štěpán Španiel, Tomáš Ryšánek,

Sobotní fotbalový program v BZW aréně uzavřeli dorostenci. Po úvodních vysokých výhrách starší přípravky a mladších žáků, se očekávalo  další vítězství dorostenců. Soupeři jsme měli vracet těsnou porážku z prvního kola.  Od první minuty jsme hráli pohledný kombinační fotbal, ale chybělo tomu zakončení. To přišlo po dvaceti minutách s příchodem trojice hráčů z lavičky: Daněk, Vožda, Kroupa. Posledně jmenovaný našel svým centrem hlavu Patrika Daňka a ten jako správný kapitán nás dostal do vedení. O minutu později se prosadil únikem po pravém křídle Adam Vožda a zvýšil na 2:0 střelou na zadní tyč. O další dvě minuty se opřel do střely ze střední vzdálenosti Jirka Sýkora a bylo to 3:0. V závěru poločasu pak přidali své druhé góly Adam a Jirka. Poločas snů. Jasně nejlepší poločas za celé účinkování dorostenců v Bezměrově.

Do druhého poločasu nastoupili naši hráči s uspokojením a soupeř je potrestal střelou z dálky do šibenice. Naštěstí po velmi pěkné akci Jirky Sýkory skvěle zakončil Patrik Daněk a zvýšil na 6:1. Hosté dokázali ještě jednou snížit na 6:2, ale na 7:2 opět zvýšil Adam Vožda. Poslední náš gól pak vstřelil agilní Michal Kroupa, který se tak důstojně na čas rozloučil s naším týmem. Soupeři se sice v závěru podařilo ještě dvakrát snížit na konečných 8:4. Poslední gól byl z velmi přísné penalty v poslední minutě. Přesto se našim hráčům povedl několika násobný zápis do historie. Vstřelili nejvíce branek v jednom zápase. Dosáhli na nejvýraznější vítězství a zároveň jim tato výhra stačila na posun na první místo v tabulce. To je další historická událost. Ziskem devíti bodů už překonali zisk všech bodů za celou loňskou sezonu. V příštím zápase nás čeká poslední venkovní zápas v Mrlínku. Tak snad prodloužíme vítěznou šňůru o další korálek.