U13: Turnaj v Lipníku nad Bečvou

Již po čtvrté jsme se zúčastnili turnaje mladších žáků v Lipníku nad Bečvou. V tomto silně obsazeném klání jsme vždy aspoň jednou vyhráli a nikdy neskončili poslední. Letos se hrál turnaj ve dvou pětičlenných skupinách a pak finalové skupiny. Do A finále postupovali první tři týmy. Zbytek hrál v B finále. Hrálo se na jeden dvacetiminutový úsek.

FC AJAX Bezměrov: SK Nové Sady 1:4

branka: Aleš Vejtasa

Sestava: Dan Kobliha – Pavel Opluštil, Zdeňka Jordová- Filip Ondráček, Patrik Strážnický, Matěj Doležel- Kristýna Zachová, Aleš Vejtasa

Daniel Böserle, Vojtěch Krupař, Drahomír Pavelka

V prvním zápase jsme opět zaspali a hráli od začátku velmi zakřiknutě. Navíc hned v první minutě si Pavel dovolil kličku dva metry před brankou a prohrávali jsme 0:1. O dvě minuty později po naší špatné rozehrávce jsme dostali další laciný gól. Pak však Aleš Vejtasa zakončil gólově své sólo a nalil nám do žil novou krev. Byl to zase Aleš, který mohl vyrovnat. Pak jsme ale opět lacině inkasovali po chybě našeho brankáře. Zdramatizovat zápas mohla Kristýna Zachová, ale neproměnila svou první velkou šanci. Neskorovali jsme ani z dalších jasných příležitostí, a tak nás soupeř potrestal čtvrtým gólem.

Náš druhý soupeř z Bruntálu nedorazil a tak pořadatelé museli improvizovat. To se jim , ale moc nepovedlo. Místo, že by přelosovali naši skupinu tak, aby se turnaj zrychlil, vymysleli jakési přátelské vložené utkání. Tak se nám stalo, že jsme hráli přátelák s Mořkovem a hned jsme nastupovali k důležitému zápasu s Přerovem.

FC AJAX Bezměrov: SK Viktorie Přerov 0:4

V zápase jsme podali náš nejlepší výkon v turnaji. Byli jsme rovnocenným soupeřem celkovému vítězi a suverénu turnaje. První gól jsme soupeři opět tradičně darovali. Ale ještě předtím jsme mohli jít do vedení po Alešově střele do tyče. Pak šla sama na vyběhnuvšího gólmana Kristýna. Brankář zahrál rukou mimo pokutové území a míč skončil opět na tyči. Rozhodčí na to vůbec nereagoval. Přerov dále využíval naše nevynucené chyby v rozehrávce a inkasovali jsme v závěru další dvě branky. Čtvrtý gól úplně v poslední minutě  z jasného ofsajdu.  I přesto jsme si uchovali naději na postup do A finále. Stačila by nám výhra s Mořkovem.

FC AJAX Bezměrov: TJ Mořkov 2:2

Branky: Aleš Vejtasa, Kristýna Zachová

V tomto zápase jsme chtěli uspět, ale vstup se nám nepodařil. V 6 minutě Zdeňka nahrála soupeři míč a prohrávali jsme 0:1. Naši hráči si vytvářeli šance a pološance, ale zakončení bylo víc než mizerné. Další laciný gól v naší síti pak znamenal vedení soupeře 0:2. Náš tlak pak byl sice enormní, ale bezzubý. Až v závěru v 17. minutě se nám povedlo snížit Alešem Vejtasou. V 19 minutě konečně protrhla střeleckou smůlu Kristýna Zachová a bylo vyrovnáno. Dokonce zápasu sice moc času nezbývalo, přesto jsme si vytvořili ještě další tutovky, které jsme neproměnili. Touto remízou jsme si zkomplikovali postupové šance. Přesto jsme věřili, že Nové Sady jasně vyhrají s Mořkovem a postup bude náš.Netrpělivě jsme tak sledovali poslední zápas ve skupině. Nové Sady měli obrovskou převahu, ale chtěli nás předehnat v zahazování střeleckých šancí. Mořkov se dvakrát dostal na půlku soupeře a z jednoho rychlého protiútoku se dostal do vedení 1:0. Byl sice ještě čas na otočení výsledku, ale Nové Sady byly v koncovce tak marné, že nedaly dalších pět tutovek. Až v poslední minutě z penalty vyrovnali na konečných 1:1. Tento výsledek Mořkovu stačil k postupu do finále A a my jsme postoupili do finále B.

FC AJAX Bezměrov: Sokol Choryně 2:0

Branky:Kristýna Zachová 2

Opět nepochopitelné rozhodnutí pořadatelů nás odsoudilo do role čekatelů na zápasy. Místo aby upravili rozpis zápasů ve skupině o 7. místo, tak se na jednom z hřišť prostě nehrálo. V zápase s posledním celkem z druhé skupiny jsme se přizpůsobili chodícímu tempu soupeře a podali náš nejhorší výkon. V 6.minutě jsme se dostali do vedení po gólu Kristýny, ale pak jsme se vůbec nedostali ke střelbě. Šance sice byly, ale střelba chyběla. Naopak jsme museli hasit několik akcí před naší brankou. Až dvě minuty před konce jsme začali střílet na branku. Začal to Pavel nepřesnou  střelou z dálky. A svůj nejhezčí gól vstřelila Kristýna Zachová.

V dalším zápase naší skupiny porazil Dub na Moravě Choryni 4:2, což znamenalo, že v posledním zápase o 7.místo musíme vyhrát.

FC AJAX Bezměrov: TJ Dub na Moravě 2:2

Branky: Kristýna Zachová,Aleš Vejtasa

Hned na úvod mohl skorovat Aleš Vejtasa, ale jeho střela šla vedle branky. V páté minutě opět hrubka v rozehrávce našeho brankáře a prohrávali jsme 0:1. Vyrovnat mohl Aleš, ale ze tří metrů přestřelil branku.  Až ke konci zápasu se nám povedlo vyrovnat, když další svůj gól vstřelila Kristýna Zachová. Minutu před koncem nás do zaslouženého vedení dostal Aleš Vejtasa. Pan rozhodčí ovšem nevím proč prodloužil zápas o dvě minuty a v poslední sekundě jsme inkasovali z rohového kopu vyrovnávací gól. Díky tomu nás soupeř přeskočit v konečné tabulce.

Celkově jsme tedy skončili na osmém místě. Velmi blízko jsme měli postup do finálové šestky a konečné sedmé místo nám nakonec proteklo mezi prsty.  I tak v těžké konkurenci týmu hrající krajské přebory, lze považovat naše vystoupení za úspěšné. Při troše štěstí z toho mohlo být daleko lepší umístění.