Muži zvítězili potřetí v řadě

FC AJAX Bezměrov: Slavoj Šelešovice 3:1 (0:0)

branky: 53. min Michal Soukeník 1:0, 56. min Michal Večerka 2:0, 75.min Radim Adamov 3:1

Sestava: Dalibor Pelikán – Luděk Karásek, Jakub Ulehla, Aleš Vejtasa, Dominik Bleša – Michal Večerka (84.Vladimír Opluštil), Drahomír Pavelka (33. Tomáš Křeháček), Petr Holý (55. Václav Piškula)- Michal Soukeník (78. Tomáš Zavřel), Ondřej Večerka (60. Martin Srbecký), Radim Adamov

Poslední zápas ve „vyhnanství“ v Zářičí měl hodně netradiční průběh. Začalo se s 15 minutovým zpožděním, jelikož hosté přijeli ve žlutých dresech. A protože my jsme měli nachystanou také jen žlutou sadu, tak jsme museli vyslat rychlého posla zpět do Bezměrova pro sadu zelenou. Při rozcvičování se nám lehce zranili dva hráči, kteří ale nakonec nastoupili do zápasu. Prvních deset minut byli hosté aktivnější a naznačovali, že na jaře hrají podstatně lépe, než na podzim. Přesto jsme to byli my, kteří s mohli dostat do vedení po šancích agilního  Michala  Soukeníka. Předvedli jsme pár pěkných akcí, ale jinak nás brzdila nepřesnost a špatné zpracování míče. Málo jsme využívali naši pravou stranu. Přesto jsme si vypracovali tlak a několik rohových kopů. Bohužel koncovka byla žalostná. A tak poločas skončil bez branek.

O poločase byli hráči upozorněni, že budeme po deseti minutách střídat ať do toho dají všechno. A to se skutečně stalo. Za osm minut se konečně trefil Michal Soukeník po přihrávce Ondry Večerky. Vedli jsme 1:0 a tlak pokračoval. Po standartní situaci za další tři minuty  měl gól na hlavě Michal Soukeník. Avšak brankář míč vyrazil naštěstí jen ke kapitánovi Michalu Večerkovi, který už měl snadnou práci ke vstřelení druhého gólu. Po vystřídání dalších dvou hráčů se zdálo , že máme zápas zcela pod kontrolou. Ovšem naši hráči začali hrát opět naprosto nervozně a nepřesně. Prakticky sami jsme se dostali pod krátkodobý tlak, který vyústil v ušmudlanou hlavičku soupeře do naši sítě. Jako bychom si chtěli sami udělat ze zápasu drama. Čtvrhodinku před koncem jsme ovšem po standartce skorovali po třetí, když Radim Adamov dorazil míč do prázdné branky po střele Michala Večerky. Soupeři už dávno neměli síly na nějaký zvrat. Závěr zápasu pak byl plně v naší režii. Obrovskou šanci na třikrát neproměnil Radim. A po následném rohu pak přišlo vážné zranění střídajícího hráče Vladimíra Opluštila, které definitivně ukončilo jeho hráčskou kariéru.  Zasloužené vítězství nás udrželo na 11. příčce v tabulce, o kterou už nemůžeme přijít. Naopak při vítězství v posledním kole v Kvasicích bychom mohli ještě skončit na 10. místě.

Napsat komentář