U15: Vítězství v Lubné na penalty

FK Lubná 1953: FC AJAX Bezměrov 3:3 (1:3) PK 0:2

Branky: 3. min Michal Kroupa 0:1, 4. min Michal Kroupa 0:2, 28 min. Patrik Strážnický 1:3

Sestava: Matěj Polášek- Zdenka Jordová, Aleš Vejtasa – Jakub komárek, Patrik Houra, Matěj Strašák-  Matyáš Španiel, Michal Kroupa

Pavel Opluštil, Tereza Dostálová, Kristýna Zachová, Patrik Strážnický

V páteční dohrávce odloženého utkání v Lubné se naši starší žáci předvedli ve výborném světle. Od začátku hráli pěkně kombinačně a svého soupeře přehrávali. A hned první šanci tvrdou ranou proměnil Michal Kroupa ve 3. minutě. Pro Michala to byl letos první zápas za starší žáky. Navázal tak tak na střelbu za dorostence , kde dal v posledních dvou zápasech 7 branek. O minutu později pak využil špatné rozehrávky domácí, ke vstřelení druhé branky. Ale již v 7, minutě jsme nechali domácí srovnat na 1:2. Celý první poločas jsme dominovali a vytvářeli se pěknými akcemi spoustu šancí. Dvakrát měl gól na kopačce Matyáš, ale zklamal. Až po půlhodině hry se trefil pěknou dorážkou po křídelní akci Matěje Strašáka, premiérově Patrik Strážnický. Bylo to 1:3 a vytvářeli jsme si další šance. Domácí vždy ztroskotali na naší obraně v čele s brankářem Matějem Poláškem. Poločas jsme tak s přehledem vyhráli 1:3.

Do druhého poločasu jsme vstoupili podobně jako do prvního, ale bez patřičného gólového efektu. Časem bylo vidět na naší hře úpadek zřejmě způsobený ztrátou fyzické kondice. Domácí se dostávali do větších šancí, ale vše bylo odvráceno. Až 14 minut před koncem zápasu se podařilo domácím snížit po křídelní akci zprava a přihrávkou před bránu. Zde jedinkrát zaváhal náš brankář, když zůstal na brankové čáře a nevyběhl proti přihrávce ani proti následné střele. Další naši šanci zazdil z několika kroků  Matyáš a tak jsme se dočkali dvě minuty před koncem vyrovnání. P vítězi tak museli rozhodovat pokutové kopy. Začínali domácí a jejich první střelec minul  bránu. Do vedení 1:0 nás dostal bezpečně kapitán Patrik Houra. Ani druhý hráč soupeře netrefil banku. Zato Michal Kroupa tvrdou ranou doprostřed nám zajistil vedení 2:0. Ve třetí sérii šla střela domácích nad branku a tak mohl definitivně rozhodnout Matyáš Španiel. Ovšem jen potvrdil svůj nedobrý výkon a penaltu mu brankář domácích chytil. V sérii číslo čtyři se ovšem zaskvěl Matěj Polášek, když pokutový kop chytil a rozhodl tak o našem vítězství 2:0 na pokutové kopy. Po průběhu zápasu bylo jasné, že jsme o bod přišli, než že bychom se soupeřem z čela tabulky dva body získali.

Napsat komentář