Muži zvítězili nad Ratajemi

FC AJAX Bezměrov: Sokol Rataje  3.2 (2:0) video 1  video 2

branky: 38. min Luděk Karásek 1:0, 40. min Michal Soukeník 2:0, 80 min. Richard Mariánek 3:2

Sestava: Dalibor Pelikán – Luděk Karásek, Jakub Ulehla, Aleš Vejtasa, Dominik Bleša- Drahomír Pavelka, Michal Večerka, Petr Holý (80.Tomáš Zavřel)- Michal Soukeník (72.Richard Mariánek) , Ondřej Večerka (69. Martin Srbecký), Radim Adamov

V zápase se čtvrtým týmem tabulky jsme chtěli odčinit zbytečnou prohru z posledním Dřínovem a postoupit v tabulce o něco výš. Do zápasu jsme vstoupili dobře a soupeře zaskočili aktivní hrou. Hosté se za celý poločas dostali snad do jedné jediné střelecké příležitosti. Za to my jsme se dostávali do řady rychlých útoků. Premiéru si  na křídle odbyl Michal Soukeník. který slavil v sobotu své 30 narozeniny. Přesto obětavě nastoupil a potvrdil svou fotbalovou kvalitu. Byl to také on, který nás mohl dostat do vedení, ale nepodařilo se mu překonat vyběhnuvšího brankáře. Neskórovali jsme  ani po rohu a následném závaru, kdy se míč Po hlavičce Ludi Karáska  odrážel od několika hráčů na malém vápně. Všechno se však změnilo v 38. minutě kdy opět po rohu hlavičkoval Luděk a tentokrát jeho hlavička skončila v síti.  A hned o dvě minuty později po průnikové přihrávce od Drahoše Pavelky dal svůj první gól za Bezměrov oslavenec Michal Soukeník. Zbytek poločasu jsme výsledek udrželi a zaslouženě poločas vyhráli 2:0.

Do druhého poločasu sice vstoupili hosté náporem, ale obrovskou šanci na třetí gól jsme měli my. Po centru zprava měl na hlavě branku Petr Holý, ale trefil jen břevno a následný závar hosté odvrátili. To ale byla na dlouho poslední naše velká  šance. Na hodně dlouhou dobu si začali hosté vytvářet tlak na naší polovině a čím dál víc to zavánělo snížení. A to také zákonitě přišlo v 64 minutě s hostující útočník trefil do protipohybu našeho brankáře. A další gól v naší síti se třepotal o další čtyři minuty později. Přišli jsme tak o dvougólové vedení a přistoupili jsme na střídání. Nejprve šel do hry Martin Srbecký, který si odbyl  letošní premiéru. Hodně  rozhýbal hru útoku a i díky němu jsme se vymanili z tlaku hostí. Pak nastoupila legenda Richard Mariánek stačilo mu  osm minut na hřišti, aby tvrdou ránou k tyči nás opět dostal do vedení. V hektickém závěru utkání se snažili hosté o vyrovnání, ale to se jim povedlo pouze z ofsajdu. Naše rychlé protiútoky už rankou také neskončili a tak jsme se mohli radovat z vítězství. V tabulce jsme se zatím neposunuli, neboť soupeři před námi také vyhráli, Přesto můžeme v posledních třech kolech reálně zabojovat o desátou příčku.

Napsat komentář