Muži zvítězili na penalty v Bařicích

TJ Bivoj Bařice: FC AJAX Bezměrov 4:4 (3:2) pK 1:4

branky: 16. min Radim Adamov 1:1,  32. min Ondřej Večerka 3:2, 64. min Aleš Vejtasa 4:3, 66. Radim Adamov 4:4

rohodující PK: Hynek Večerka

Sestava: Dalibor Pelikán – Jindřich Holan (70. Roman Zlámal), Aleš Vejtasa, Jakub Ulehla, Dominik Bleša – Jiří Sýkora (44. Hynek Večerka), Drahomír Pavelka (70. Petr Holý), Michal Večerka – Luděk Karásek, Ondřej Večerka, Radim Adamov

V sobotním slunečném odpoledni nás čekal soupeř, který byl jen dvě příčky před námi. V případě vítězství bychom se dokonce dostali před něj.Domácí na jaře ještě nebodovali a tak jsme si přijeli pro jasné vítězství. Tento pocit měl asi za následek nekoncetrovanost naší obrany. Po úvodním oťukávání bylo jasné, že se domácí budou uchylovat k nakopávání míčů a velmi jednoduché hře. My jsme chtěli hrát kombinačně, ale značné množství nepřesností nám neumožňovalo soupeře přehrávat. První střelu na branku vyslal Jirka Sýkora, ale neměla potřebné parametry aby vyděsila domácího brankáře. Už v 11. minutě po chybě středové dvojice našich obránců, fauloval náš brankář útočníka domácích a byla nařízena penalta. Tu domácí z přehledem proměnili. To nás vyburcovalo k větší aktivitě a po krátkém tlaku a rohovém kopu se před brankou v jasné pozici nemýlil Radim Adamov. Bylo vyrovnáno 1:1 a chtěli jsme pokračovat  v útočné aktivitě. Zmrazila nás ovšem další chyba naší obrany, kdy dlouhý míč nedokázali naši obránci odvrátit a nepovedená střela domácí nakonec skončila v naší bráně 1:2. O deset minut bylo ještě hůř, když jsme neuhlídali náběh zleva po standartce a tentokrát krásný  gól rozhodl o vedení domácích 1:3. O pět minut později se nám podařilo aspoň snížit, když na výborně kopnutý přímý kop si naběhl Ondra Večerka a hlavičkou se konečně gólově prosadil. Do poločasu jsme měli ještě několik šancí na vyrovnání. Při jedné z nich si však Jirka Sýkora zranil kotník a museli jsme střídat. V poslední minutě se ke střele z levého křídla dostal Radim, ale jeho střela šla nad branku domácích. A tak jsme poločas prohráli 2:3.

Do druhého poločasu jsme vstoupili z jasným cílem zápas otočit a odvést si odtud tři body. Místy jsme měli velký tlak, z kterého jsme vytěžili několik rohů. Po jednom z nich měl na hlavě opět gól Radim, ale opět šla hlavička nad. Obrovskou šanci zahodil zase Radim, když šel sám na brankáře, ale jen ho trefil do těla. V 57 minutě se dostali domácí k autovému vhazování, které prolétlo až do naší branky. Míč byl údajně lehce tečován domácím útočníkem, a tak jsme opět prohrávali o dvě branky 2:4. Opět nás  obdržený gól vyburcoval k daleko větší aktivitě. Po dalším úniku po levé straně tentokrát Radim přihrál pod sebe na Aleše a ten si pohrál s domácími obránci a levačkou nedal brankáři šanci. Bylo sníženo na 3:4. O další dvě minuty později už bylo vyrovnáno. Další standartní situaci rozehrál Aleš  opět na hlavu Ondry Večerky, který trefil tyč. Odražený míč dorážel Michal Večerka do brankáře a podruhé odražený míč už dopravil do sítě Radim. Do konce zbývalo ještě dost času na to, abychom dokonali obrat v náš prospěch. Hrálo se prakticky na jednu branku. V 70. minutě jsme provedli dvojité střídání a chtěli zápas rozhodnout.  Náš tlak ale spíše uvadal. Hra se kouskovala a začala se zbytečně vyhrocovat nepřesnými výroky rozhodčího. Po další naší standartce si velmi dobře naběhl Michal Večerka, ale hlavní rozhodčí odpískal ofsajd, který pomezní rozhodčí nesignalizoval. Pak jsme v závěru přežili jedinou obrovskou šanci domácích, když se po hrubce naší obrany, řítili tři hráči domácích na našeho brankáře. Ten se ovšem tentokrát vyznamenal skvělým zákrokem. Vítězství našich barev měl na kopačce střídající Roman Zlámal, když po akci Luďka Karáska z pravého křídla, nepřekonal ležícího brankáře. O vítězi zápasu tak museli rozhodnout pokutové kopy.

Jako první jsme šli kopat my. Určen byl kapitán Michal Večerka a střelu umístil po zemi doprostřed brány. Brankář však zvolil svou levou stranu a tak jsme vedli 1:0, Domácí bezpečně proměněnou penaltou vyrovnali na 1:1. Jako druhý šel kopat Aleš Vejtasa a stejně bezproblémově trefil k pravé tyči, kde brankář nedosáhl. Vedli jsme 2:1. Domácí hráč kopl penaltu velmi špatně a Dalibor Pelikán nohou míč vykopl. Ve třetí sérii se trefil Radim Adamov, když zkušeně trefil k pravé tyči po zemi. Do stejného místa se chtěl trefit i soupeř. Ale jeho úmysl vystihl Dalibor a míč vyrazil. Vedli jsme tak už 3:1 a byli blízko vítězství. Další na řadě byl Hynek Večerka. Ten trefil pravou šibenici a tak jsme se mohli radovat po vítězství na penalty 4:1. Po průběhu zápasu je to sice úspěch, ale velká škoda je ztraceného bodu, který by nás mohl dostat už před dnešního soupeře v tabulce.

Napsat komentář