Muži prohráli s vedoucí celkem soutěže

FC AJAX Bezměrov: FK Chropyně B 1:7 (0:2)

video 1 video 2

branka: 77. min Michal Večerka 1:4

Sestava:  Michal Soukeník – Lukáš Berkovec (74. min ČK), Radim Adamov, Aleš Vejtasa, Dominik Bleša – Václav Piškula, Drahomír Pavelka, Luděk Karásek- Ondřej Večerka (67. Richard Mariánek), Michal Večerka, Dalibor Kyjovský ( 57. Hynek Večerka)

V dnešním zápase s vedoucím celkem tabulky jsme měli obrovské problémy se sestavou. V předchozím zápase se nám rozpadla stoperská dvojice a zranil se brankář. A když na zápas nepřišel nikdo s šesti oslovených dorostenců, kteří jinak měli volný víkend, tak hráli ti co přišli. Na lavičku nám zbyli jen dva hráči, kteří nejsou v plném tréninkovém procesu a přišli jako výpomoc.  Hned úvod zápasu ukázal soupeřovi kvalitu. Neuběhla ani druhá minuta, když zaváhala naše pravá strana obrany. Po průniku po křídle a pěkném centru, hosté poprvé skorovali. O dvě minuty později po chybě ve středu pole šel sám hostující útočník na brankáře. Udělal mu kličku  a k všeobecnému překvapení netrefil prázdnou branku. Od tohoto momentu neměli  hosté v prvním poločase větší šanci ke vstřelení gólu. Hra se vyrovnala a byli jsme to mi , kteří mohli  z několika nadějných akcí vyrovnat. Nejblíže jsme asi byli ke vstřelení branky po akci Luďka Karáska. Závěr poločasu nám ovšem opět nevyšel. Velmi nepřesný rozhodčí, kterého výroky bavilo přítomné obecenstvo, dal docela přísnou žlutou kartu Lukáši Berkovcovi. Ten šel do souboje sice ostře, ale  byl to souboj o míč. Lukáš bohužel od začátku zápasu působil velmi nesoustředěně a to jeho výkon poznamenalo. A jak už to u nás bývá dobrým zvykem, tak jsme v poslední minutě poločasu inkasovali podruhé. Po zbytečném faulu před  naší šestnáctkou a standartní situaci. První hlavičku jsme sice se štěstím odvrátili, ale jen před dobíhajícího útočníka hostí, který bezpečně rozvlnil síť.

O přestávce jsme museli krotit v kabině vášně. Hráči byli velmi podráždění rozhodováním mladého rozhodčího. Předvedená hra, ale nebyla až tak špatná. Uvažovali jsme také o střídání Lukáše, aby nedostal třeba druhou žlutou kartu. Nakonec jsme nastoupili ve stejné sestavě. Hra byla opět vyrovnaná. Do svých obvyklých příležitostí se dostal Ondra Večerka, ale jeho hlavička byla stejně jako v prvním poločase nevýrazná. Asi rozhodujícím okamžikem byla střela Aleše Vejtasy ze 35 metrů, která skončila na spojnici tyče a břevna. V 57. minutě jsme vystřídali ještě ne zcela zdravého  Dalibora Kyjovského a svou premiéru si odbyl v letošním ročníku Hynek Večerka. O deset minut později pak nastoupil i Richard Mariánek místo Ondry Večerky. To už ovšem byl stav 0:3, když rozhodčí neodpískal ruku útočícího hráče a pak  hosté pohodlně skorovali. Vzápětí šel podruhé ostře do souboje Lukáš a byl po druhé žluté kartě po zásluze vyloučen. Netrvalo dlouho a po krásné individuální akci tvrdou střelou snížil kapitán Michal Večerka na 1:4. Bohužel hosté za další minutu zvýšili na 1:5 gólem přímo z rohu, když náš brankář měl špatné postavení a míč ho přeletěl. Naši hráči zbytek utkání měli víc chuti útočit než bránit. Drželi sice míč častěji na kopačkách, ale hosté z rychlých protiútoků ještě dvakrát překonali našeho brankáře. Stav se tak zastavil na hrozivém výsledku 1:7.

Napsat komentář