U19: První výhra dorostenců v historii

FC AJAX Bezměrov: TJ Rymice 4:3 (3:2)

branky: 16.min Jiří Sýkora, 29. min Jiří Sýkora, 37. min Jindřich Holan, 60. min Jiří Sýkora

Sestava:

Martin Kunčar- Jakub Daněk,Pavel Holan- Radek Hašpica, Jindřich Holan, Tomáš Křeháček,- Jiří Sýkora, David Opluštil

Pavel Opluštil, Patrik Houra, Michal Kroupa

Premiérově sehráli naši dorostenci svůj první zápas na umělé trávě v Kroměříži na stadiónu Hanácké Slavie. Také poprvé hráli na zkráceném hřišti, v počtu 7+ 1.  Nakonec se našich hráčů sešlo hned jedenáct, což bylo o tři víc než  u soupeře.  Po prvním  oťukávaní, jsme převzali iniciativu a vytvořili nejméně tři gólovky, které postupně zahodil Jirka, David a zase Jirka. Až v 16. minutě se tvrdou přízemní ranou podařilo Jirkovy poprvé skorovat. Ale další naše šance opět  gólem neskončily. A tak přišel 28. minutě trest, když si Kuba po rohovém kopu srazil míč do vlastní sítě a bylo vyrovnané. Na štěstí hned s protiútoku se pěknou křížnou střelou prosadil zase Jirka a vedli jsme 2:1. Ještě veseleji bylo , když se po nádherné přihrávce zleva od Tomáše. tvrdou ranou prosadil Jindra. Že zápas nebude procházkou růžovým sadem ukázala poslední minuta první půle, kdy odkop hostujícího obránce z vlastní půlky skončil až v naší bráně. Do kabin jsme tak šli z vedením 3:2.

Druhá půle už z naší strany nebyla tak dobrá. Zvláště pro zranění některých hráčů. Ale hlavně po podceněné standartce z půlky, když Martin střelu ze 30 metrů si sám srazil za svá záda. Bylo srovnáno na 3:3, ale hostům  docházely síly. Neměli koho vystřídat a některé jejich hráče chytaly křeče. V polovině poločasu se nám povedlo po rohovém kopu najít hlavičku Jirky Sýkory, který tak hatrickem zařídil naše první vítězství v dorostencké kategorii.

Další naše šance zejména Michalovy skončily bez úspěchu. Přesto jsme si konečně po minulé premiérové sezoně, připsaly na své konto první vítězství.

 

Napsat komentář