U13 na turnaji v Lipníku nad Bečvou

Již tradičního turnaje mladších žáků v Lipníku nad Bečvou se tentokrát zúčastnilo sedm týmů. Hrálo se systémem každý s každým  23minut na zápas. Konkurence byla velmi silná, když všechny týmy kromě nás se účastní nejméně krajské soutěže. Již první zápas s obhájcem prvenství ze Vsetína naznačil dvě věci. První, že turnaj bude opravdu těžký a druhou, že o půl deváté ráno většina našich hráčů a hráček pořád ještě spí. A tak než se náš tým probudil, prohrával po pěti minutách 5:0. Soupeř nás drtil. Navíc hned v první minutě jsme museli vystřídat naší hvězdu Terezu Dostálovou. Ta dostala tvrdě naloženo od útočníka Vsetína, ještě se při pádu udeřila do hlavy. Zápas byl ztracen hned v úvodu. A tak si postupně zahráli i všichni náhradníci.Jedinou pološanci měl Aleš, ale místo střely se spokojil s nahrávkou na hůře postaveného spoluhráče. Skóre se nakonec zastavilo na  ještě milosrdných 9:0.

FC AJAX Bezměrov: FC Vsetín 0:9

sestava: Matěj Polášek – Filip Ondráček, Tereza Dostálová- Pavel Opluštil, Patrik Strážnický, David Ondráček- Marián Novák, Aleš Vejtasa

Terezie Šimůnková, Drahomír Pavelka, Matěj Doležel

Do druhého zápasu jsme trošku změnili rozestavení i rozehrávku a najednou jsme měli jasnou převahu a spoustu vyložených šancí. Ale bylo to hlavně tím, že tentokrát jsme měli za soupeře nejslabší tým turnaje TJ Juřinka. Naše šance jsme však trestuhodně zahazovali. Největší palič byl Patrik s Davidem a Aleš pro změnu jen nahrával. A tak přišel trest. S rychlého protiútoku snad s jediné střely na naši bránu soupeři skorovali a dostali se do vedení. To už byla půlka zápasu pryč. Naštěstí střeleckou smůlu vzápětí překonal David a tvrdou ránou levačkou překvapil brankáře. A pak už to přišlo. Druhý pěkný gól přidal Pavel a vzápětí nás uklidnil na 3:1 Patrik. K nezastavení byl především David, který si s obranou Juřinky dělal co chtěl. Sám zvýšil na 4:1 a v úplném závěru přihrál na pátý gól konečně vystřelivšímu Alešovi. Konečný výsledek 5:1 byl výborný stejně jak předvedená hra.

FC AJAX Bezměrov: TJ Juřinka 5:1

branky: David Ondráček 2, Pavel Opluštil, Patrik Strážnický, Aleš Vejtasa

Sestava: Matěj Polášek- Filip Ondráček, Tereza Dostálová- Pavel Opluštil, Aleš Vejtasa, David Ondráček- Marián Novák, Patrik Strážnický

Terezie Šimůnková, Drahomír Pavelka, Matěj Doležel

V třetím zápase nás čekal silný celek z Nového Jičína. Naši hráči však pokračovali ve výborném výkonu a vytvořili si velkou řadu velkých gólových šancí. Hrálo se na horu dolu a náš soupeř trefil dvakrát tyčku. První polovina ale skončila bez gólů. Až přišla fatální chyba našeho brankáře, který se nechal přehodit nakopnutým balónem nazdařbůh.  Obrovskou šanci jsme měli na vyrovnání vzápětí. Ale místo zakončení, jsme opět jen přihrávali před brankou soupeře. Ten nás zato potrestal a několika slepenými góly rychle rozhodl o bodovém zisku. Konečné skore 0:6 vůbec neodpovídalo průběhu hry.

FC AJAX Bezměrov: FK Nový Jičín 0:6

sestava:

Sestava: Matěj Polášek- Filip Ondráček, Tereza Dostálová- Pavel Opluštil, Aleš Vejtasa, David Ondráček- Marián Novák, Patrik Strážnický

Terezie Šimůnková, Drahomír Pavelka, Matěj Doležel

Po obědě nás čekal další přijatelný soupeř Přerov „B“. Zápas to byl velmi vyrovnaný a opět jsme shořeli na proměňování šancí. Prakticky domácí hráči se dostali sice do vedení, ale důležitý gól  na 1:1 vstřelil Patrik Strážnický. Dvě velké sóla bohužel bez zakončení měl Pavel. Při druhém v poslední minutě zápasu jej hrubě fauloval obránce pět metrů od branky. Místo jasné penalty nechal rozhodčí pokračovat ve hře a soupeř z protiútoku vstřelil rozhodující branku. Tím to hrubě ovlivnil zápas, nebojím se říci , že úmyslně. Zápas jsme tak prohráli 1:2 a bylo více méně  jasné, že  v turnaji skončíme na 6. místě.

FC AJAX Bezměrov: 1. FC Viktorie Přerov B 1:2

branka: Patrik Strážnický

Sestava: Matěj Polášek- Filip Ondráček, Tereza Dostálová-Patrik Strážnický , Aleš Vejtasa, David Ondráček- Marián Novák, Pavel Opluštil

Terezie Šimůnková, Drahomír Pavelka, Matěj Doležel

Čekali nás ještě  dva zápasy s týmy, které aspirovali na vítězství v turnaji. Nejprve to byl Rýmařov, který zápas rozhodl hned třemi góly na úvod zápasu. Naši hráči byli hodně unavení a sotva se dostali na soupeřovu půlku. Soupeř nás předčil ve všech činnostech a zaslouženě zvítězil. Některé naše opory již nemohli a tak po třetím obdrženém gólu dostali větší prostor náhradníci. Výborný okamžiky prokázal Drahoš, který dokázal, že když se nebojí, má velké předpoklady být časem oporou týmu.

FC AJAX Bezměrov: SK Jiskra Rýmařov 0:6 

Sestava: Matěj Polášek- Filip Ondráček, Tereza Dostálová-Patrik Strážnický, Pavel Opluštil, David Ondráček- Matěj Doležel, Aleš Vejtasa

Terezie Šimůnková, Drahomír Pavelka, Marián Novák

V posledním zápase nás čekal největší favorit turnaje Přerov A. Soupeř náš unavený tým zmáčkl od začátku před naší brankou. Dlouho jsme však drželi nerozhodné skore. Až po 15 minutách se soupeři povedlo otevřít skóre a následně nás zasypaly dalšími góly. Konečný rozdíl 0:5 ještě nebyl tak špatný.

FC AJAX Bezměrov: 1. FC Viktorie Přerov A 0:5

Sestava: Matěj Polášek- Filip Ondráček, Tereza Dostálová-Patrik Strážnický, Pavel Opluštil, Matěj Doležel, Aleš Vejtasa-Drahomír Pavelka

Terezie Šimůnková, Matěj Doležel, Marián Novák

Celkové pořadí:

  1. 1.FC Viktorie Přerov A    18
  2. FC Vsetín                           15
  3. FK Nový Jičín                   12
  4. Jiskra Rýmařov                  9
  5. 1. FC Viktorie Přerov B     6
  6. FC AJAX Bezměrov           3
  7. TJ Juřinka                           0

Celkově to byla velmi dobrá příprava na sezónu. K oporám patřili především Tereza Dostálová, která byla v obraně bezchybná. V některých zápasech vynikal David Ondráček. Svůj standart předvedli Patrik Strážnický, Aleš Vejtasa a Pavel Opluštil. Ovšem vyzvednout musím výkony nejmladšího hráče našeho výběru Filipa Ondráčka. Ten nastoupil na postu pravého obránce  a prakticky neslezl ze hřiště. Běhal, bojoval, rozehrával, kombinoval. Prostě hrál fotbal. Určitě by zasloužil více příležitostí ve starších kategoriích i když věkem patří do mladší přípravky.

opl

Napsat komentář