Muži 2.kolo – Prohra ve Zborovicích

TJ Zborovice B: FC AJAX Bezměrov 4:1 (1:1)

branka: 18. Aleš Vejtasa

sestava: Michal Kubík – Drahomír Pavelka, Jakub Úlehla ( 56. ČK), Michal Večerka, Dalibor Kyjovský (72. David Opluštil)- Luděk Karásek, Aleš Vejtasa, Radim Adamov, Dominik Bleša- Adam Valovič(76. Ondřej Večerka), Tomáš Zavřel (82. Zdeněk Táborský)

Druhé kolo nás zavedlo do Zborovic. Bylo to po několika letech jelikož domácí Béčko hraje pravidelně své zápasy  v Troubkách. Atmosféra byla však výborná a návštěva poměrně vysoká. Naše sestava byla opět silná a na lavičce čekalo na svou šanci pět hráčů. Oproti minulé vítězné sestavě chyběl Michal Soukeník, kterého nahradil vrátivší se Dominik Bleša. Soupeř začal náporem po naší chybě v rozehrávce. Ale pak to byl náš tým který diktoval hru a vytvořil hned několik gólových šancí. Tentokrát to byly akce i po levé straně, kde nastoupil odpočatý Dominik. Po rohu mohl skorovat Adam, ale jeho hlavička skončila vedle branky. Góĺem neskočila  ani šance Radima a Tomáše. Až v 18. minutě se dostal ke střela Aleš na úrovni velkého vápna a technickou střelu od tyče nás dostal do zaslouženého vedení. Bohužel hned za tři minuty po faulu Kuby před šestnáctkou kopali domácí standartku. Kuba dostal zaslouženou žlutou a hosté s přímého kopu trefili břevno. Odražený míč nestačil zachytil ani brankář, ani naše obrana a tak se domácí útočník dostal k pohodlnému vyrovnání. Ani tento moment nás nezastavil v našich velmi nebezpečných akcích. Výborně hrající Adam Valovič se dostal z levého křídla ke střela do boční sítě. Další akce skončila rohem po kterém nejvýše vyskočil zase Adam, ale jeho hlavičku na brankové čáře zneškodnil domácí brankář. Naši převahu nenarušil ani afektovaně reagující rozhodčí, který udělil nesmyslnou žlutou kartu  našemu brankáři za údajnou špatnou rozehrávku od naší branky.

Do druhého poločasu vstoupili domácí náporem, ale naši hráči pokračovali v dobrém výkonu, až do rozhodujícího okamžiku zápasu. Po rychlé akci a přihrávce na malé vápno Michal odkopl míč před útočníkem hostů, který silným výkřikem umírajícího přiměl nepřesného rozhodčího k odpískání pokutového kopu. Za údajný faul ani neudělil žlutou kartu. Ovšem hned vzápětí udělil druhou žlutou kartu Kubovi za řečnění a tím jsme kromě pokutového kopu přišli o stopera. Běžela 56. minuta a po proměněné penaltě jsme prohrávali 1:2. Museli jsme přeskupit obranu, ale přesto jsme nerezignovali na útočení. Po obrovské chybě domácí obrany  šel sám na brankáře Tomáš Zavřel, ale jeho klička byla moc dlouhá a následná střela z úhlu byla nepřesná. Jak už to bývá zvykem, nedáš dostaneš. O minutu později jsme z rychlého protiútoku inkasovali po třetí a o zápasu bylo prakticky rozhodnuto.  A tak se na hřiště postupně dostali náhradníci. Svou premiéru si v patnácti letech odbyl David Opluštil a dá se říct, že nezklamal. Asi 15 minut před koncem jsme inkasovali po čtvrté. Bohužel i přes další naše šance jsme měli vychýlenou mušku. Gólem neskončila střela Tomáše ani Radimova šance, ani nepříliš silná Alešova střela a na závěr ani nepřesná rána Luďka Karáska. A tak jsme prohráli 1:4 po velmi dobrém výkony. Naší největší slabinou však bylo proměňování šancí do kterých jsme se dostávali, i když jsme poslední půlhodinu hráli o deseti hráčích.

Napsat komentář