Muži 1.kolo -Překvapivá výhra ve Zlobicích

Sokol ZLOBICE: FC AJAX Bezměrov 1:2 (0:0)

Branky:  56. Radim Adamov, 74. Tomáš Zavřel

Sestava: Michal Kubík – Drahomír Pavelka (75. Ondřej Večerka), Jakub Ulehla, Michal Večerka, Michal Soukeník- Luděk Karásek, Aleš Vejtasa, Radim Adamov, Dalibor Kyjovský(88. Zdeněk Cagaš)- Tomáš Zavřel(84.Vlastimil Trávníček), Adam Valovič (70. Vlastislav Coufalík)

V prvním kole nás hned čekalo derby ve Zlobicích. Původně se mělo hrát na domácí půdě, ale došlo k dohodě o přehození pořadatelství. Na zápas se dostavilo 18 hráčů, takže dva zůstali bez dresu. Mezi nimi dva úplně nový hráči. Do základní sestavy se dostal pouze Michal Soukeník. Martin Hrbáč si na svou příležitost ještě musí počkat.

Vstup do zápasu nám vyšel velmi dobře. Vysokým presinkem jsme domácí dokonale zaskočili. Prvních deset minut se hrálo většinou na domácí půlce. Velmi agilní byl především Luděk Karásek, který větral obranu domácích po pravé straně. Po jeho průnicích jsme se dostali do několika šancí. Jeho střelu vyboxoval brankář. Další šanci měl Radim , když po rohu hlavičkoval do šibenice, ale s boční strany. Další naše akce skončili častými rohovými kopy. Bohužel jsme z nich nic nevytěžili. Domácí se dostali do rychlých brejků a ke konci poločasu se také jim podařilo trefit naši bránu. Rychlé brejky vesměs likvidoval bezchybný Kuba Úlehla.

Do druhého poločasu jsme naopak dobře nevstoupili. Hned po několika minutách jsme inkasovali. Bylo to po nedůrazném presinku, když domácí krajní záložník převzal míč na pomezní čáře a dlouhým křížným nákopem, poslal do úniku svého útočníka. Ten nezaváhal a po sólu překonal jinak spolehlivého Michala v bráně. Naštěstí netrvalo dlouho a po naší standartce z pravé strany, vrátil přetažený centr před bránu Adam a důrazný Radim prostřelil z blízka všechno co mu stálo v cestě. Bylo vyrovnáno na 1:1 a domácí zvýšili svou aktivitu. Ale jejich hra byla velmi nepřesná a s přibývajícím časem i nervózní a tvrdá. Na druhé straně  řadě našim hráčům došly síly a bylo potřeba o kysličit sestavu novými hráči. Na hřišti se tak nejprve objevil Vlasťa Coufalík. A po čtyřech minutách se nám podařilo projít obranou domácích a na jednou se před brankářem objevilo duo Zavřel Adamov.Oba se střetli při pokusu o překonání brankáře. Naštěstí se Tomáš trefil do sítě i když si oba hodně při zakončení překáželi. Do konce zápasu zbývala čtvrthodina. Na hřiště pak ještě přišli další tři nový hráči a naše hra se soustředila už jen na bránění. Domácí se však do nějaké výrazné šance vůbec nedostali. A tak jsme si z horkého zlobického trávníku odvezli tři body. Hráči bojovali a někteří nechali na hřišti všechno. I když jsme nenavázali na hru z prvního poločasu, tak řada hráčů podala výborné individuální výkony. Kromě již tradičních opor Adamov, Vejtasa, Karásek, Úlehla tak to byl hlavně nováček v týmu Michal Soukeník, který podal velmi kvalitní defenzivní výkon.

 

 

Napsat komentář