Dorostenci zahájili jaro vysokou prohrou

FC AJAX Bezměrov: SK Břest 0:12 (0:9)

sestava: Daniel Sucharski (88. Martin Kunčar)- Michal Kroupa, Marek Hrabal, Martin Gerla, Jakub Daněk-Patrik Houra, Martin Málek, Radek Hašpica – Tomáš Křeháček, Tomáš Švrčina, Patrik Daněk

 

V prvním zápase jarní části sezony nás čekal neoblíbený Břest, s kterým jsme utrpěli dvě dvojciferné prohry. Doufali jsme, že bychom tentokrát mohli uhrát solidní výsledek. Naše předsevzetí vzaly na mokrém terénu za své už ve třetí minutě, kdy jsme inkasovali po nedůrazu naší obrany. Po další naší hrubce to bylo 2:0 v 8 minutě. A golostroj neustával. Do 18 minuty to bylo 5:0. Zejména střed zálohy hořel jak papír. Záložníci vůbec nepodporovali obranu a zónová obrana se rozsypala, protože někteří hráči si vůbec neplnili své úkoly. V dalším průběhu jsme se dostali po rohovém kopu hlavičkou Michala Kroupy k jedinému ohrožení soupeřovy branky, ale míč nikdo do brány nedorazil. S protiútoků jsme opět dvakrát inkasovali a v koncovce poločasu dezorientace naší obrany pokračovala. Soupeř nás trestal za všechny naše chyby a nedůraznosti dalšími góly. A poločas tak skončil opět hrozivým skorem 0:9.

V poločase jsme opět hráčům připomněli co měli hráči na hřišti předvést a co ve skutečnosti vůbec nepředvedli. Prohodili jsme  hráče na dvou postech. Michala Kroupu s Tomášem Křeháčkem vlevo a Tomáše Švrčinu s Patrikem Daňkem vpravo. Hosté o přestávce vystřídali své dva nejlepší hráče a najednou se obraz hry viditelně změnil. Někteří naši hráči podali velmi nadprůměrné výkony. Jubilejní desátý gól jsme dostali s evidentního ofsajdu. Ale pak jsme dokázali být daleko důslednější v obraně  a podařilo se nám vyrážet díky Patrikovi Daňkovi k rychlým protiútokům. Bohužel bez gólového efektu. Hosté nám pak dali dva góly v závěru zápasu. Při posledním se zranil náš brankář a tak musel do brány Martin Kunčar. Vychytal nulu a tak jsme prohráli jen 0:12. Z individuálních výkonů musím tentokrát vyzvednou především Jakuba Daňka, který rostl výkonem od minuty k minutě. Velmi dobře zahrál také Michal Kroupa. Ve druhé půlce byl také velmi platný Patrik Daněk. Výkon celého týmu ve druhém poločase byl nadějný. Tak snad příště.

Napsat komentář