Konec pohárového snažení

FC AJAX Bezměrov: TJ Lutopecny-Měrůtky 1:4 (0:3)

branka: 1:4 Miroslav Pecho (68. min)

Sestava:

Petr Lysák – Matěj Polášek (46. Miroslav Pecho), Radim Adamov, Dominik Bleša, Jakub Komárek- Jakub Ulehla- Adam Vožda, Jan Hrabal, Roman Hadraba, David Opluštil (65. Matěj Dočkal)- Patrik Houra (69. Duhan Hazinedar)

V první kole Poháru OFS jsme přivítali na domácí půdě souseda z Lutopecen. Před měsícem jsme dokázali Lutopecny porazit v přípravném zápase, ale dnes to bylo úplně jiné utkání. Soupeř na nás vletěl hned od úvodní minuty. Naše obrana horko těžko odolávala útokům hostů. Za prvních pět minut z toho bylo šest rohových kopů. Naši hráči se z tlaku vymanili až po necelé čtvrthodině hry. Přesto byli hosté lepší v důrazu a v pohybu. Naše pološance byly ojedinělé. Tlak hostujícího celku jsme nevydrželi  na konci prvního poločasu. Dvěma slepenými góly po individuálních chybách naší obrany, šli hosté do pohodlného vedení. Uklidnili se a hráli co potřebovali. A to jsme jim jim dali ještě na závěr poločasu další příležitost skórovat, kterou využili k luxusnímu tříbrankovému vedení.

Do druhého poločasu jsme museli přeskupit síly. Průběh už nebyl tak jednoznačný. Přesto hosté využili další naší chyby a z rychlého protiútoku skórovali po čtvrté. Už v druhé polovině poločasu jsme si začali vypracovávat šance i my. Střídající hráči Matěj Dočkal a Mirek Pecho zařídil snížení na 1:4. A to když prvně jmenovaný z levého křídla našel ve vápně skórujícího Mirka. Za minutu se do velké šance dostal Kuba Ulehla,ale bohužel střela mu tolik nevyšla, aby překonala brankáře hostí. Naše nejlepší pětiminutovka tak vyšla jen na z části. Zbytek zápasu sehráli hosté zkušeně bez větších problémů. V poslední minutě ještě utekli naší obraně a byl z toho faul v pokutovém území. Petr Lysák však pokutový kop zneškodnil. A tak zápas skončil 1:4. Tím jsme byli z poháru pro letošek vyřazeni.