Muži podlehli doma Troubkám

FC AJAX Bezměrov : TJ Troubky/Zdislavice  1:4 (0:3)

Branky: 1:4 Patrik Houra 49 min

Sestava:

1. poločas

Petr Lysák- Miroslav Pecho, Radim Adamov, Dominik Bleša, David Opluštil (30. Matěj Polášek) – Matěj Dočkal- Roman Hadraba, Jan Hrabal, Patrik Houra, Aleš Vejtasa ml. ( 20.Jakub Komárek) – Adam Vožda

2.poločas

Petr Lysák – Jakub Komárek (Matěj Dočkal), Radim Adamov, Dominik Bleša, Matěj Polášek- Jan Hrabal- David Opluštil ( Roman Hadraba), Aleš Vejtasa st.,  Aleš Vejtasa ml, Adam Vožda- Patrik Houra ( Miroslav Pecho)

V posledním přípravném zápase této nezvyklé sezony jsme přivítali tým z Troubek. Hosté začali hodně zostra a předváděli pěkný fotbal. Nám chyběla celá osa čtyř hráčů základní sestavy. A tak nebylo divu, že nás hosté přehrávali. Už v 6 minutě naší obraně utekl útočník hostů a Radim Adamov ho zastavil nedovoleně v pokutovém území. Byla z toho penalta a prohrávali jsme 0:1. Opět minut později jsme dvakrát nedůrazně odvraceli rohový kop až toho hosté využili ke vstřelení druhé branky. Hosté se dostali do pohody a vytvořili si celou řadu dalších šancí. Buď ale byli nepřesní nebo zasáhl Petr Lysák. Situace se začala měnit až ve 30  minutě, kdy jsme se konečně dostali k ohrožení soupeřovi branky. Do velké šance se dostal Mirek Pecho, ale brankář dobře vyběhl a míč vyrazil. K němu se dostal náš nový hráč Jan Hrabal, ale trefil jen tyč. Míč do sítě ještě mohl poslat Adam Vožda, ale netrefil v těžké pozici míč. Najednou to byli hosté , kteří nestíhali. Ale dobře se vrhali do našich střel a blokovali je. Měli jsme z toho několik rohových kopů, ale nic jsme z toho nevytěžili. Naopak pět minut před koncem z odkopu od vlastní branky, míč propadl až k naší šestnáctce, kde se špatně domluvili Dominik s Petrem a hostující útočník snadno skoroval do odkryté branky. Poločas jsme tak prohráli 0:3.

Do druhého poločasu jsme udělali výrazné změny. Hosté hned v úvodu zaútočili po pravé straně a na přetažený centr si jejich útočník dobře naběhl a hlavičkou dal míč do protipohybu našeho brankáře. Za stavu 0:4 jsme pak kopali rohový kop. David Opluštil nacentroval míč do vápna kde ho tečoval Adam Vožda  a na malém vápně do sítě zakončil Patrik Houra. Tento gól nastartoval náš tlak, Celý druhý poločas jsme byli lepším týmem. Hosté odešli fyzicky a hráli jen na dlouhé balóny a brejkové situace. My jsme ovládli střed pole, ale naše střelba a zakončení neměla patřičnou úroveň. Do konce zápasu jsme tak nedokázali převahu vyjádřit střelecky. Zápas dvou rozdílných poločasů.