Ženy prohrály po boji s Vlkošem

FC AJAX Bezměrov: TJ Vlkoš 1:3 (1:3)

Branka: 27. Eva Kristýnová PK 1:3

Sestava: Petra Gorčíková – Viola Houšková, Martina Trávníčková, Aneta Strašáková, Anna Večerková – Adéla Pitnerová, Zdeňka Jordová, Lucie Hájková, Iveta Červíková- Monika Dočkalová, Eva Kristýnová

Kristýna Vypušťáková, Petra Pechová

Ve druhém domácím zápasy přivítali naše ženy tým z Vlkoše. Soupeřky na nás vyrukovaly hned od začátku. A stačili tři střely na naši branku, abychom prohrávaly  0:3 v 15. minutě. Po předchozím debaklu v Holešově tak hrozil další velice nepěkný výsledek. Přišla však klíčová 26, minuta, kdy se do šance dostala nejprve Lucka Hájková a po závaru se k odraženému míči dostala Kristýna Vypušťáková. Ta napálila míč na bránu až obránkyně hostí zachytila míč rukou na brankové čáře. Následovala zasloužená červená karta a pokutový kop. Ten s přehledem proměnila Eva Kristýnová a snížila na 1:3. Oba dva týmy se prakticky až do poločasové přestávky vyrovnávaly  s nastalou situací. Hosté už nevystřelily na branku. U nás měla šanci Eva Kristýnová, ale její střela šla těsně nad horní tyčku.

Druhý poločas už se hrál  plně v režii našich hráček. Soupeř se v deseti pouze bránil a naši branku prakticky neohrozil. My jsme měly celou řadu šancí. Eva Kristýnová nejprve trefila další dalekonosnou střelou  břevno. Pak se ocitla sama před brankařkou, ale přehodila kromě ní i branku. Další velké šance pak přišly v závěru zápasu. Po úniku Adély Pitnerové po pravé straně to byla zase Eva , která pálila k tyči. Ovšem zázračným zákrokem jistý gól zachránila na brankové čáře hostující brankářka. Závěr zápasu už jsme riskovaly na dvě stoperky a vysunuly do předu Violu Houškovou. A právě ta měla závěrečnou šanci, když  z otočky mířila  těsně vedle.

Zápas jsme sice prohrály, ale se ctí. V tabulce jsme ale zatím stále bez bodu a čekáme na svou první výhru.