Muži: Ztratili bod s Dřínovem

FC AJAX Bezměrov: Sokol Dřínov  2:2 (1:2) PK 4:3

branky: 5. Lukáš Žigmund 1:0, 47. Aleš Vejtasa 2:2

Sestava:

Dalibor Pelikán – Luděk Karásek , Jakub Ulehla,Miroslav Pecho- Lukáš Žigmund (67. Vít Bleša), Aleš Vejtasa, Tomáš Zavřel, Radim Adamov, Dominik Bleša- Michal Večerka, Zdeněk Galetka (73. Petr Holý)

V dnešním zápase jsme nepotvrdili roli favorita. Začátek nám vyšel, když se nádherně trefil Lukáš Žigmund a zaznamenal tak první gól za muže. To bychom ovšem nebyli my, abychom si situaci dobrovolně nezkomplikovali. Už o pět minut později jsme přišli o vedení špatnou rozehrávkou naší obrany. Pak jsme se nedostali vůbec k ohrožení hostující branky,. Hosté hráli na brejky a byli nebezpečnější. Nejprve rozhodčí neuznal gól hostů po krásné střele do horní tyče a odrazem za brankovou čáru. Ovšem i tak jsme si koledovali. Před koncem poločasu jsme nejprve vyrobili roh a po rohu a následném vrácení míče do vápna jsme inkasovali podruhé.

Vstup do druhého poločasu pocuchal nervy domácím fanouškům, když se řítil sám útočník hostů na naši branku. Naštěstí se sám zamotal tak, že nevystřelil. Pak už následoval náš tlak, který byl zúročen brzy vyrovnávacím gólem. Aleš Vejtasa centroval a míč si srazil brankář sám do branky. Pak přišla celá řada obrovských šancí. Nejprve to byl Michal Večerka, který zblízka trefil jen brankáře. Pak to byl opět Michal jehož hlavičku z brankové čáry vykopával obránce hostí. Další šanci neproměnil Aleš Vejtasa, když jeho ránu vyrazil robinsonádou gólman zákrokem utkání. V závěru zápasu jsme nevytěžili nic ze spousty standartek a rohů. Střídající Petr Holý ještě trefil tyč. A tak o vítězi museli rozhodnout pokutové kopy.

Hned v první sérii chytil Dalibor penaltu hostům a Radim Adamov proměnil, vedli jsme 1:0. V druhé sérii hosté proměnili a za nás se trefil Dominik. 2:1. Ve třetí sérii nejprve netrefil branku hostující hráč a pak svůj dloubáček přehnal Vít Bleša a bylo to 2:1. Ve čtvrté sérii proměnili hosté i Kraken. V posledním kole pak hosté nejprve srovnali na 3:3, aby rozhodující penaltu konečně proměnil Kuba Ulehla. A tak jsme snad po dvou letech vyhráli zas jednou na penalty. V tabulce jsme čtvrtí s malý odstupem na druhé místo.