U19: Historicky první výhra v kraji

FC AJAX Bezměrov: TJ Šumice 4:3 (2:3)

Branky: 2. min Aleš Vejtasa 1:0, 4. min Patrik Houra 2:0, 50. Michal Kroupa 3:3, 80. Michal Kroupa 4:3

Sestava: Matěj Polášek- Patrik Daněk, Jakub Frýdl, Radim Knap, Patrik Strážnický- Patrik Houra, Lukáš Žigmund, Matyáš Španiel, Pavel Opluštil- Adam Vožda, Aleš Vejtasa

(Michal Kroupa, Štěpán Španiel, Matěj Doležel)

V druhém domácím zápase naši dorostenci hostili hráče ze Šumic. Ti byli zatím poslední s nulou na kontě jako my. Cílem bylo zvítězit a odrazit se ode dna. Opět jsme nebyli kompletní, ale začátek nám vyšel náramně. Hned v úvodu pěknou střelou k tyči otevřel skóre Aleš Vejtasa. O dvě minuty později to byl Aleš , který odcentroval z levého křídla a jeho centr uklidil do sítě Patrik Houra. Vedli jsme rychle 2:0 a zdálo, se že to bude jednoznačná záležitost. V bufetu už Aleš Vejtasa st, prohlašoval jeho oblíbené“To je vyhraný“. Ovšem další dvě velké šance neproměnil Patrik Daněk a Adam Vožda. A tak přišel trest. Adam ztratil míč před šestnáctkou soupeře a naše obrana nechala volného hráče, na kterého šla dlouhá přihrávka. Své sólo zakončil gólem a bylo sníženo na 2:1. A bylo hůř. Hosté za další dvě minuty kopali sporný roh a z něj ihned vyrovnali na 2:2. Po čtvrthodině se tak začínalo od znova, ale hosté si už daleko více věřili. Naši hráči naopak nehráli dobře. Výsledkem pak byla ztráta míče Štěpána na půlce po, které  ve 32. hostující kapitán napřáhl ze třiceti metrů a míč skončil v síti. Prohrávali jsme 2:3 a hosté měli další šance. Poločas jsme dohrávali v útlumu. 

O přestávce jsme museli hráčům důrazně promluvit do duše. Udělali jsme významné změny v sestavě a ty se osvědčili už za pět minut. Po pravém křídle unikl Michal Kroupa a tvrdou ránou vyrovnal na 3:3. Celý druhý poločas se prakticky hrálo jen na jedné polovině. Naše převaha byla výrazná. Ale naše střely lítali jen kolem branky. Hosté se zaměřili jen na rychlé protiútoky, které však naše nová obrana vcelku bezpečně zlikvidovala. Až 10 minut před koncem pronikl do vápna Patrik Daněk, ale nedokázal zakončit. Odražený míč se dostal k Michalovi a ten svým druhým gólem otočil zápas na 4:3. V tu dobu už se pořádně rozpršelo a závěr zápasu byl náročný i díky počasí. Do dvou velkých šancí se pak ještě dostal Patrik Daněk. První skončila faulem a pokutovým kopem. K němu se postavil kapitán Lukáš Žigmund a bezpečně proměnil. Ovšem rozhodčí pro předčasné vběhnutí Adama do pokutového území, nechal exekuci opakovat. Podruhé už brankář penaltu chytil a tak se skóre neměnilo. Další sólo Patrika Daňka skončilo nepřesnou střelou. A tak jsme poslední minuty ještě měli strach o výsledek, jestlipak jinak neškodní hosté, nějakou náhodou nevyrovnají. To se však nestalo a tak jsme mohli oslavit první vítězství v kraji. Za druhý poločas si to naši hráči jednoznačně zasloužili.