U19: Prohra na penalty se Zdounkami

FC AJAX Bezměrov : TJ Zdounky  5:5 (4:3) PK 0:3

branky: 1:0 Adam Vožda 15 min, 2:0 Aleš Vejtasa 20 min, 3:0 Štěpán Španiel 26 min, 4:0 Patrik Daněk 29 min, 5:5 Patrik Daněk 75 min

Sestava:

Matěj Polášek – Pavel Skoupil, Michal Kroupa – Matěj Strašák, Patrik Houra, Lukáš Žigmund – Patrik Daněk, Matyáš Španiel

Pavel Opluštil, Aleš Vejtasa, Štěpán Španiel, Adam Vožda, Jakub Komárek

Další dramatický zápas sehráli naši dorostenci. V zápase již o  nic nešlo a tak jsme povolali několik starších žáků, kteří budou hrát v příští sezoně už za dorosty.  Naopak nikdo ze starších hráčů nenastoupil. Hosté přijeli v nejsilnější sestavě. Přesto se  zápas vyvíjel v náš prospěch.  Prvních patnáct minut jsme soupeře přehrávali, ale bez efektu. Po vystřídání náhradníci přinesli do naší hry větší kvalitu a šance střídala šanci. Do vedení 1:0 nás dostal Adam Vožda. O pět minut později si s obranou hostí pohrál Aleš Vejtasa a vedli jsme 2:0. O dalších pět minut později se hlavičkou prosadil Štěpán Španiel a už jsme vedli 3:0. Za další tři minuty přidal čtvrtý gól Patrik Daněk a zdálo se být o výsledku rozhodnuto. To by ovšem o minutu později nesměla naše obrana zaspat a darovat soupeři snížení na 4:1. Zejména Michal Kroupa v obraně hořel jak papír. Právě přes něj jsme inkasovali další gól. A v poslední minutě jsme inkasovali ještě po třetí.

V druhé polovině to byl už boj. Šance byly oboustranné. Několikrát se musel vyznamenat náš brankář Matěj Polášek. Hostům se podařilo po deseti minutách vyrovnat. Naše jasné vedení se tak definitivně  rozplynulo. Několik našich šancí opět skončilo neúspěšně. Do vedení nás mohl dostat Lukáš Žigmund nebo Matěj Strašák. Nakonec to byli hosté, kteří dokonale otočili zápas na 4:5. Až pět minut před koncem vyrovnal velmi šťastně po vybojovaném míči kapitán Patrik Daněk. Hosté měli na kopačkách ještě rozhodnutí v základní době, ale střelecky zklamali. Zápas tak skončil nerozhodně a o vítězi rozhodovali opět pokutové kopy.

V nich jako první šli kopat hosté a nedali. Ovšem ani Aleš Vejtasa netrefil bránu. V druhé sérii už hosté proměnili, a jelikož Pavel Opluštil neproměnil, vedli 1:0. Ve třetí sérii Už to bylo 2:0, protože nedal Patrik Daněk. Hostům tak stačilo proměnit  další penaltu  a bylo po rozstřelu. Škoda, že druhý zápas po sobě jsme dokázali udržet pohodlné vedení.