U15: Vydřená výhra z Rusavy

SK Rusava: FC AJAX Bezměrov 1:2 (1:0)

Branky: 1:1 Matyáš Španiel 62 min, 1:2 Jakub Komárek 64 min

Sestava: Matěj Polášek- Zdenka Jordová, Tereza Dostálová- Kristýna Zachová, Aleš Vejtasa, Jakub Komárek- Matyáš Španiel, Kristýna Zachová

Matěj Doležel, Patrik Strážnický, Jakub Frýdl, Pavel Opluštil, Josef Jelínek

Ve druhém jarním zápase zajížděli naši starší žáci na půdu druhého týmu tabulky na Rusavu. Od začátku jsme měli územní převahu, ale velmi planou. Naši hru značně provázela nervozita, nepřesnost a někdy naivita. Domácí po jednom z rychlých protiútoků šli do vedení ve 14. minutě. Sice se obraz hry nezměnil, ale všechny naše střely šly buˇmimo branku nebo do brankáře. Největší šanci měl snad dnes výborný Josef Jelínek. Ovšem trefil jen brankáře. Domácí hrozili jen z rychlých protiútoků. Asi dvakrát musel zasahovat Matěj v bráně. Jakubovu střelu brankář vytáhl na roh. Z mnoha rohových kopů jsme gól také nedali, a tak jsme šli do šaten s jednogólovým mankem.

Do druhé poloviny se naše ospalá hra přece jen o něco zlepšila. Převaha byla sice trvalá, ale planá. Vůbec se nedařilo kapitánovi Kubovi. Lépe začal hrát naopak Matyáš a stále lépe hrál Pepa. Kýženého vyrovnání jsme se dočkali až 8 minut před koncem. Po faulu na Aleše kopal přímý kop Matyáš Španiel a střelou po zemi  nachytal nejen nadskakující zeď, ale i brankáře. V následné euforii se nám povedlo zápas otočit po krásné kombinační akce zakončenou tvrdou ránou levačkou od Kuby Komárka. Jako správný kapitán tak nakonec rozhodl celý zápas.

Soupeři jsme tak odskočili v tabulce na 9 bodů a rázně vykročili k vítězství v celé soutěži.