Muži prohráli v derby na penalty

FC AJAX Bezměrov: Sokol Zlobice  2:2 (2:2) PK 3:5

Branky: 1:0 Jiří Sýkora  2 min, 2:0 Michal Večerka 15 min

Sestava: Ondřej Večerka – Miroslav Pecho, Radim Adamov, Michal Žigmund (88. Petr Holý), Dominik Bleša- Drahomír Pavelka (63. Aleš Vejtasa), Jakub Ulehla- Vít Bleša, Jiří Sýkora, Luděk Karásek (80. Patrik Houra)- Michal Večerka (70. Lukáš Žigmund)

V prvním letošním zápase na domácím hřišti v Bezměrově jsme přivítali v derby Zlobice. Úvod nám vyšel velmi dobře. Už ve druhé minutě vypíchl míč obránci Jirka Sýkora a následně skoroval do opuštěné branky. Náš tlak pokračoval hosté se jen bránili. Jirkova bomba skončila na břevně, stejně tak Michalova rána. V 15 minutě to bylo už 2:0 , když míč kolem brankáře prostrčil kapitán Michal Večerka. Další velkou šanci měl na kopačce Víťa Bleša, ale třetí gól visel ve vzduchu. Vypadalo to na jasné vítězství, ale stačila jedna nepozornost v obraně a ve 17.minutě bylo sníženo na 2:1. Hosté pak zbytek poločasu vyrovnali hru a dostali se  i k několika střelám na naši branku. My jsme mohli zvýšit po standartkách, které ovlivňoval silný vítr, ale míč skončil dvakrát těsně mimo branku. Pět minut před koncem poločasu však přišla fatální chyba našeho brankáře, který přihrál útočníkovi před prázdnou branku a bylo vyrovnáno.

Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním zápas rozhodnut ve svůj prospěch. Potřetí jsme trefili břevno, ale hra už neměla takovou úroveň jako v prvním poločase. Vítr ještě zesílil a oboustranné nepřesnosti ovlivnili kvalitu hry. Po čtvrthodině jsme začali do hry v pouštět náhradníky ve víře, že zápas zlomíme na naši stranu. Nejprve šel na hřiště mírně zdravotně indisponovaný Aleš Vejtasa. Pak i dorostenci, kteří měli rozhýbat hru Lukáš Žigmund a Patrik Houra. Několik pološancí jsme si dokázali vytvořit, ale ke gólu bylo hodně daleko. Snad jen střela Jirky Sýkory šla těsně nad branku. Zápas tak skončil nerozhodně 2:2, což byl velký úspěch hostů. O dalším bodu se rozhodovalo v  pokutových kopech. Hned v první sérii netrefil branku Jirka Sýkora a protože všichni hráči Zlobic byli úspěšní, prohráli jsme na pokutové kopy 3:5 a promarnili tak šanci dostat se v tabulce před dnešního soupeře.