Muži zvítězili na penalty se Šelešovicemi

FC AJAX Bezměrov : TJ Slavoj Šelešovice  2:2 (1:1) PK 6:5

branky: 35.min Radim Adamov 1:0 , 53.min Radim Adamov 2:1, rozhodující PK Petr Holý

Sestava: Michal Soukeník – Miroslav Pecho, Tomáš Zavřel (72. Petr Holý), Michal Večerka, Dominik Bleša – Drahomír Pavelka (72. Tomáš Křeháček), Jakub Ulehla, Aleš Vejtasa – Luděk Karásek, Zdeněk Galetka (46. Patrik Daněk), Radim Adamov

V tomto zápase jsme chtěli potvrdit body získané z venku a odčinit poslední domácí porážku. Hosté dorazili pouze v 10 hráčích a až po 15 minutách se k nim připojil jedenáctý hráč. Ovšem na hřišti to vůbec nebylo poznat. Naši hráči vstoupili do zápasu velmi špatně a nedokázali si prakticky přihrát dvě přihrávky po sobě. Jakoby hráli poprvé fotbal. A tak nemůže být ani řeči o nějaké převaze. Hosté přečkali jediný náznak šance po centru Radima Adamova  a špatném zakončení Luďka Karáska. Po té co byli v plném počtu, tak se dostali po našich chybách ke třem šancím. Jedna skončila na břevně, další dvě šli mimo bránu. Až ve 32. minutě se dostal do šance Aleš Vejtasa po akci Dominika Bleši a přistrčení od Radima. Jeho střela ale byla zblokována nad branku. O tři minuty později po pravé straně zatáhl míč Luděk Karásek, přihrál Radimovi a ten střelou k tyči nedal brankářovi šanci. Vedli jsme 1:0 a vypadalo to konečně na uklidnění naší hry. Zvlášť, když minutu před koncem poločasu, po centru Aleše se ocitl ve 100% šanci na malém vápně Zdeněk Galetka. Jeho hlavička ovšem minula branku. Hosté se ještě naposledy vrhli do útoku. Vybojovali aut na úrovni velkého vápna. Hodili míč, který propadl až na malé vápno, kde hostující útočník nedokázal prostřelil výborně reagujícího Michala Soukeníka. Odražený míč skončil za šestnáctkou. Ovšem nikdo z našich hráčů nezabránil tomu, aby hostující hráč udělal dvě kličky a vystřelil takový padáček, který skončil pod břevnem naší branky. Rozhodčí ihned po našem rozehrání ukončil první poločas. Pokolikáté už jsme dostali gól do šatny?

Do druhé půle jsme vstoupili dobře na motivovaní a zdálo se, že půjdeme za vítězstvím. A hned v  sedmé minutě po pěkné rychlé akci Ludi a Radima jsme šli po Radimově klidném zakončení podruhé do vedení.  Hosté se za celý druhý poločas dostali do jedné velké šance, kterou , ale chytil bezchybný Michal Soukeník.  V 66. minutě kopal trestňák Drahoš Pavelka, ale jeho střelu vytlačil brankář na roh. Z něj se dostal na hranici šestnáctky ke střele Dominik Bleša. ale ani mu se nepodařilo vstřelit pojišťovací gól. O pět minut později jsme museli dvojitě střídat, když Tomáše Zavřela chytali křeče a Drahoše záda. O dvě minuty později však Drahoš chyběl při ještě nadějnějším přímém kopu. Realizaci převzal Aleš a jeho střelu brankář jen vyrazil před sebe. Míč dobíhali čtyři naši hráči, hosté vůbec nereagovali. Nejrychleji byl u míče Tomáš Křeháček, ale trefil zblízka jen brankáře. Odražený míč se dostal k Radimovy, který měl na výběr ještě přihrát před prázdnou branku dvěma dalším spoluhráčům. Z úhlu však trefil jen ruku ležícího brankáře. Ještě v téže minutě jsme si vybojovali rohový kop. Brankáři sice míč poskakoval v malém vápně, ale nakonec míč sebral a rychle rozehrál na rozběhnutého útočníka. Ten dvakrát utekl Mirovi Pechovi a třetí jejich souboj už v pokutovém území posoudil rozhodčí jako faul. Z nařízeného rohového kopu soupeř z přehledem vyrovnal. Do konce zbývalo ještě 15 minut, ale šance jsme si vytvořili až v úplném závěru. Luďa Karásek mohl svůj výkon vyšperkovat třetí gólovou přihrávkou. Ale to Patrik Daněk musel ve velké šanci přelobovat vyběhnuvšího brankáře. Trefil jej však do ruky  a tak zápas skončil nerozhodně 2:2.

Drama tedy pokračovali střelbou pokutových kopů. Jako první šel kopat Mirek Pecho, ale jeho střelu brankář vystihl a po první sérii jsme prohrávali 0:1. Druhou penaltu proměnil Aleš Vejtasa a protože Michal Soukeník chytil soupeři míč, tak to bylo 1:1. Ve třetí sérii proměnil Kuba Ulehla a bylo to 2:2. Jako čtvrtý na řadě byl Radim Adamov a ten také proměnil. Bylo to  3:3 a v poslední páté sérii šel kopat Dominik Bleša. Ten s přehledem proměnil a stav byl stále nerozhodný 4:4. Pak šel na penaltu Michal Soukeník  a přesto že se brankář na míč sáhl, skončila střela v bráně. Následně hosté vyrovnali na 5:5. Poté byl vybrán Patrik Daněk, ale provedl kop špatně a hosté měli mečbol. Trefili však tyč a tak se pokračovala dál. Další naši penaltu nedal Luděk Karásek a hosté mohli opět rozhodnout. Ovšem střela šla vysoko nad branku. V deváté sérii šel kopat Petr Holý a z přehledem proměnil. A protože soupeře vychytal Michal, tak jsme získali druhý bod my.

Ztrátou bodu jsme také ztratili jedno místo v tabulce. Klesli jsme na 8. místo.

Napsat komentář