Muži prohráli na penalty v Ratajích

Sokol Rataje: FC AJAX Bezměrov 1:1 (0:1) PK 3:2

branka: 36. Petr Srbecký 0:1

Sestava: Dalibor Pelikán – Miroslav Pecho, Jakub Ulehla, Michal Večerka (76. -Zdeněk Galetka), Dominik Bleša-Aleš Vejtasa, Drahomír Pavelka, Petr Srbecký- Luděk Karásek, Radim Adamov, Patrik Daněk (67. Tomáš Zavřel)

Loni jsme v Ratajích utrpěli těžký debakl 9:2. Letos jsme přijeli s ambicí vyhrát a postoupit tabulkou nahoru. Sestava byla prakticky ideální. Poprvé v sezoně se v bráně objevil Dalibor Pelikán a do základu se dostal Mirek Pecho. Naše záloha se vyrovnala té Ratajské a tak to byl především velký boj. Po chybě  Michala Večerky v 8.minutě se domácí dostali do velké šance, kterou však neproměnili. K ohrožení obou branek se týmy dostávali jen ze standartek a to ještě velmi sporadicky. Od 20 do 30 minuty byli iniciativnější domácí, ale žádnou větší šanci si nevytvořili. V posledních deseti minutách jsme to byli my, kdo převzali iniciativu. V 36. minutě poprvé skoroval v bezměrovském dresu Petr Srbecký. Akci zahájil na křídle Aleš Vejtasa a přes narážečku s Radimem Adamovem se ke střele s 20 metrů dostal Autor branky. O dvě minuty později dostal do sítě míč pěknou střelou s poza šestnáctky Michal Večerka. Pomezní rozhodčí domácích však měl praporek nahoře pro údajný ofsajd a hlavní rozhodčí gól neuznal. Poločas jsme tak vyhráli 1:0.

Začátek druhé půle patřil domácím, kteří si vytvořili tři šance na skorování, ale zakončení bylo mizerné. Pak jsme se nadechli k náporu my. Ale naše akce skončili dřív než začaly. A to když domácí pomezní mával jeden ofsajd za druhým a to víc než sporné. Vcelku vyrovnaná hra pokračovala , ale jak domácí tak naši hráči neměli kvalitu v zakončení. My jsme vystřídali dva hráče a chtěli především udržet pro nás cenné vítězství. V závěru jsme připravovali další dvě taktická střídání. Co však stalo v posledních minutách zápasu, to je k neuvěření. Dvě minuty před koncem jsme kopali roh, na který si naskočil Aleš Vejtasa a tvrdou hlavičkou zblízka trefil břevno, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru. Hlavní rozhodčí šel konzultovat situaci  s“ nestranným“ pomezním  rozhodčím, který gól jednoznačně odmítl potvrdit. Mimochodem v zápise byl evidentně uveden jiný pomezní, než ve skutečnosti mával. Gól nebyl uznám a ve hře se pokračovalo.Domácí v poslední minutě zahrávali po sporném faulu přímý kop. Po něm se dostali ke střele, kterou vyrazil náš brankář před sebe a domácí útočník stojící v ofsajdu dorazil do prázdné branky. Ovšem náš pomezní rozhodčí k všeobecnému překvapení nezvedl praporek a hlavní rozhodčí gól uznal. A proč se to vlastně stalo? Náš pomezní sice viděl hráče hostí v ofsajdu, ale mylně to vyhodnotil jako mrtvý ofsajd.

A tak se šlo na pokutové kopy. Nominovaní byli dva úspěšní exekutoři z minulého zápasu, náš nejlepší střelec a dvě největší opory týmu. Hned v první sérii zklamal Tomáš Zavřel a prohrávali jsme 1:0. Ve druhé sérii kopl penaltu ještě hůř Radim Adamov a prohrávali jsme  2:0. Ve třetí sérii však chytil penaltu Dalibor a na 1:2 snížil Petr Srbecký. Ve čtvrté sérii opět výborně zasáhl náš brankář  a na 2:2 z přehledem vyrovnal Aleš Vejtasa. V páté sérii ovšem domácí dali třetí gól, ale Drahoš Pavelka tentokrát neproměnil. A tak jsme nepřišli o jeden, ale hned o dva body.

 

Napsat komentář