Muži zvítězili na turnaji v Polkovicích

V sobotu 15. července nám začala nová sezona turnajem v Polkovicích. Zúčastnilo se jej čtyři týmy, které hráli nejprve semifinále a pak o 3. místo a finále. V prvním utkání se střetli týmy Klenovice nad Hanou a Lobodice. Trochu překvapivě byli úspěšnější hráči Lobodic, kteří vyhráli 2:1 a postoupili do finále. V druhém semifinále se pak utkali domácí Polkovice s FC AJAX Bezměrov. Domácí si nás nalosovali schválně, aby měli snazší cestu do finále, ale to se šeredně spletli.

Sokol Polkovice: FC AJAX Bezměrov 1:5 (0:3)

branky: 0:1 Jiří Večerka, 0:2 Michal Večerka, 0:3 Dominik Bleša, 0:4 Tomáš Zatloukal, 1:5 Dominik Bleša

Sestava: Zdeněk Galetka- Luděk Karásek, Jiří Večerka, Jakub Ulehla, Dominik Bleša- Aleš Vejtasa, Drahomír Pavelka, Michal Večerka- Patrik Daněk, Ondřej Večerka, Tomáš Křeháček

Vlastislav Coufalík, Tomáš Zavřel, Tomáš Zatloukal

Z nominovaných hráčů se před turnajem omluvilo 10 hráčů. V den turnaje další čtyři. A tak jsme museli tým doplnit hráči, kteří normálně  nehrávají.  Přesto jsme dokázali postavit solidní sestavu. A hned  od úvodu jsme domácí přitlačili na jejich polovinu. Dobře jsme kombinovali a vytvářeli i šance. Alešova střela s 25 metrů jen lehce minula šibenici. Zdeněk Galetka v bráně se nudil, protože na něj nešla ani jedna střela za poločas. Aspoň nepoučoval rozhodčí jak jiní naši brankáři. Výbornými průniky po pravém křídle se prosazoval navrátilec Patrik Daněk. Střed zálohy režíroval Aleš Vejtasa a obraná dvojice J. Večerka, Jakub Ulehla řešila vše s přehledem. První gól jsme zaznamenali po rohovém kopu, když Dominik trefil nabíhajícího Jirku a ten zblízka doklepl míč do sítě. Na 2:0 zvýšil Michal Večerka, když prostřelil brankáře na bližší tyči. třetí náš úspěch zaznamenal Dominik Bleša, když při presinku brankáře mu sebral míč skoroval do prázdné branky.

Ve druhém poločase měl gól na kopačce Aleš Vejtasa, ale jeho dloubáček skončil jen na břevně.  Pak po akci Patrika Daňka mohl skorovat Ondra Večerka, ale brankář míč nohou vyrazil, ovšem jen před dobíhajícího Tomáše Zatloukala, který měl snadnou práci ke vstřelení čtvrté branky. Poté jsme sestavou trochu zamíchali a naše hra šla kvalitativně hodně dolů. Domácím se podařilo vstřelit i čestný úspěch, po nakopnutém dlouhém balonu, před naší branku a snad jediném zaváhání naší obrany v tomto zápase. V závěru ještě upravil konečný výsledek Dominik Bleša, když opět vystihl špatnou rozehrávku domácích. Zcela jasné vítězství našeho týmu trochu vyděsilo i naše finalové soupeře.

V zápase o třetí místo podle očekávání zvítězili Klenovice nad Polkovicemi 6:1.

Ve finále se náš tým utkal s týmem z Lobodic.

Finále:

Sokol Lobodice: FC AJAX Bezměrov 0:4(0:0)

Branky: 0:1 Tomáš Zavřel, 0:2 Michal Večerka, 0:3 Patrik Daněk, 0:4 Tomáš Křeháček

Sestava: Zdeněk Galetka- Luděk Karásek, Jiří Večerka, Jakub Ulehla, Tomáš Zatloukal- Aleš Vejtasa, Vít Bleša , Michal Večerka- Patrik Daněk, Tomáš Zavřel, Tomáš Křeháček

Vlastislav Coufalík, Ondřej Večerka, Dominik Bleša

Před finalovým utkáním musel odjet Drahoš Pavelka a také Dominik Bleša. Museli jsme tak trochu změnit základní sestavu. První polovina utkání byla docela vyrovnaná. Soupeř byl kvalitnější než předchozí a snažil se nám vyrovnat, Dokonce se dostal do velké šance, kterou ovšem skvěle zachránit Zdeněk Galetka v bráně. Postupně byla naše převaha zřetelná, ale nebyla vyjádřena gólovým efektem. Tedy pokud nepočítáme neuznaný gól Michala Večerky. Jeho dorážku už brankář chytal za brankovou čarou,ale rozhodčí to neviděli.

V druhém poločase se už naše převaha přetavila v gólové vyjádření. Rozhodující branka šla po akci z levé strany po ose Vlasťa Coufalík, Viťa Bleša a skorující Tomáš Zavřel.  Za nedlouho na 2:0 zvyšoval Michal Večerka hlavičkou k tyči. Do rozložené soupeřovy obrany jsme  pak rychlými protiútoky udeřili ještě dvakrát. Nejprve svou premiérovou branku za muže přidal přehozením brankáře Patrik Daněk. Stejným způsobem pak skoroval i další dorostenec Tomáš Křeháček. Oba si tak vyzvedli zaslouženou odměnu za svůj výkon v celém turnaji.

Další jasné vítězství našeho týmu znamenalo zasloužené vítězství v celém turnaji. Naše hra byla hodně dominantní. Doufejme, že na podobný výkon naši hráči naváží v dalších přípravných zápasech a hlavně v nadcházející sezoně.

Napsat komentář