František Komňacký otvíral nové hřiště

V sobotu 29. srpna proběhl již sedmý ročník Memoriálu Jaroslava Kristýna. Turnaje se účastnili čtyři celky. Kromě domácího Ajaxu, také celky Tovačova, Ludslavic a Polkovic. Touto významnou akcí bylo zároveň oficiálně otevřeno nově zrekonstruované hřiště. Naše pozvání přijal bývalý trenér reprezentace, HS Kroměříž, Jablonce či Baníku Ostrava pan František Komňacký. Ten spolu se starostou obce panem Josefem Večerkou, tak symbolicky přestřihl zeleno žlutou pásku. Do dresů se také převlékla naše fotbalová drobotina, která doprovázela naše hráče při slavnostním nástupu na hřiště. Samotný turnaj se organizačně vydařil. Vyšlo také počasí atak o celkové pořadí se bojovalo v každém se šesti odehraných utkání.

  1. zápas

FC AJAX Bezměrov: Sokol Polkovice 0:4 (0:2)

Sestava: Zdeněk Galetka- Luděk Karásek, Radim Adamov, Tomáš Zatloukal, Dominik Bleša- Petr Holý, Václav Piškula, Matěj Strašák- Ondřej Večerka, Michal Večerka, Tomáš Křeháček

náhradníci: Miroslav Pecho, Petr Srbecký, Dalibor Kyjovský, Tomáš Zavřel

V sestavě nám chybělo několik opor. Přesto jsme si věřili. Soupeře jsme na jeho půdě zdolali jednoznačně 5:1. Ovšem po 15 minutách jsme prohrávali 0:2, když Polkovičtí dvakrát vystřelili na naši branku. První rána byla zdálky a vůbec se nedal chytat. Druhá byla z úhlu, ale zase hodně tvrdá. Vůbec první poločas byl z naší strany tragický. Vůbec jsme si nevypracovali žádnou šanci.

V druhém poločase se naše hra výrazně zvedla. Obrovskou šanci neproměnil Radim Adamov. Neujala se ani střela Petra Holého. Naopak hosté z rychlého protiútoku  skorovali potřetí. Naši hráči si vytvářeli další střelecké příležitosti, ale brankáře Polkovic jsme nepřekonali. Navíc jsme v úplném závěru inkasovali ještě počtvrté. Začátek turnaje nic moc.

2.zápas

TJ Sokol Tovačov: TJ Ludslavice 0:2 (0:2)

V druhém utkání dokázali hráči Ludslavic vytěžit ze své převahy dvougólové vedení už v prvním poločase. V druhém  jim stačilo jen držet míč na svých kopačkách a zaslouženě zvítězili.

3. zápas

TJ Ludslavice: Sokol Polkovice 3:2 ( 2:0)

V dalším utkání pokračovali Ludslavice v kvalitním výkonu z předchozího zápasu. V prvním poločase to vypadalo na jasnou záležitost. Ve druhém se Ludslavice dostali již do vedení 3:0. Pak ovšem Polkovice zabrali a málem ještě stihli vyrovnat. Po tomto výsledku mohl v polovině turnaje o vítězství přemýšlet ještě každý ze čtyř týmů

4 zápas

FC AJAX Bezměrov: TJ Sokol Tovačov 2:2 (2:2)

branky: 20. Petr Srbecký 1:0, 26. Vít Bleša 2:1

Sestava: Zdeněk Galetka- Luděk Karásek, Michal Večerka, Tomáš Zatloukal, Dominik Bleša- Miroslav Pecho, Vít Bleša, Petr Srbecký- Radim Adamov, Ondřej Večerka, Tomáš Křeháček

náhradníci: Tomáš Zavřel, Petr Holý, Matěj Strašák,

Do tohoto zápasu jsme vstoupili o mnoho lépe. V první půli jsme dvakrát vedli. Nejprve svou levačku předvedl střelou zdálky Petr Srbecký. Tovačov, ale hned z protiútoku lacině vyrovnal.  Pak sólo akcí přes půl hřiště a tvrdou střelou , nás dostal znovu do vedení Vítek Bleša. Ovšem hosté v závěru poločasu opět srovnali.

Do druhé půle jsme byli nažhaveni a chtěli zvítězit, abychom si udrželi naději na vítězství v turnaji. Vypracovali jsme si několik tutovek, Střela Tomáše Křeháčka a Víti Bleši skončili na břevně. Dvě superšance neproměnil Radim Adamov. A tak nakonec zápas skončil jen remízou. Tím jsme přišli o možnost v turnaji zvítězit. Maximálně jsme mohli skončit druzí.

5. zápas

TJ Tovačov: Sokol Polkovice 6:2 (3:1)

V tomto zápase Polkovicím docházeli rychle síly. Sice se dostali do vedení, ale Tovačov třemi góly do poločasu zápas otočil. V druhé půli ještě Polkovice zabojovali a snížili na 2:3, ale to bylo z jejich strany vše. Tovačov si v závěru velmi vylepšil skore a prakticky rozhodl o pořadí na prvních dvou místech.  Jasné už bylo o prvním místě Ludslavic. O druhé místo by Tovačov mohl přijít jen v případě sedmigólové prohry Ludslavic s Ajaxem.

6.zápas

FC AJAX Bezměrov: TJ Ludslavice 4:3 (3:0)

branky: 5. min Petr Srbecký 1:0, 10. min Dominik Bleša 2:0, 15 min Ondřej Večerka 3:0, 45. min Tomáš Zavřel 4:2

Sestava: Zdeněk Galetka- Luděk Karásek, Michal Večerka, Tomáš Zatloukal, Dominik Bleša- Aleš Vejtasa, Vít Bleša, Petr Srbecký- Miroslav Pecho,Radim Adamov, Tomáš Křeháček

náhradníci: Petr Holý, Matěj Strašák, Tomáš Zavřel, Ondřej Večerka,

V posledním zápase turnaje jsme potřebovali vysoko vyhrát, abychom skončili druzí. Jakákoli výhra z již jistým vítězem turnaje by znamenala aspoň třetí místo. Nastoupili jsme v snad nejsilnější sestavě jaká kdy v Bezměrově nastoupila. Střed zálohy fungoval znamenitě. Hned v úvodu se utěšenou střelou z poza šestnáctky trefil Petr Srbecký. Následoval seriál dalších neproměněných šancí Radima Adamova. Druhý gól pak přidal střelou zleva Dominik Bleša, Třetí gól střelou k tyči zaznamenal střídající Ondra Večerka. Kromě tří gólů jsme měli další čtyři tutovky a naše převaha byla pro soupeře devastující. Jakoby naši hráči věřili tomu, že můžeme vyhrát těch 7:0.

V druhém poločase jsme postrádali Dominika Blešu a nenašli jsme za něj na levé obraně adekvátní náhradu. Soupeř využil naší nepozornosti a dvakrát nás ztrestal. Naštěstí pěknou přihrávkou za obranu vymyslel Petr Srbecký. Na míč si zasprintoval Tomáš Zavřel a k překvapení všech si přehodil brankáře a dokonce trefil prázdnou branku. Dostali jsme se tak do vedení 4:2. Soupeř za nedlouho snížil na 4:3. ale navíc už neměl. Vítězstvím jsme si tak zajistili třetí místo v tabulce. Porazili jsme celkového vítěze, ale prohráli jsme s posledním.

Konečná tabulka:

  1. TJ Ludslavice                3    2   0  1    7:4     6
  2. TJ Tovačov                    3    1   1   1    8:6      4
  3. FC AJAX Bezměrov     3    1   1   1    6:9     4
  4. Sokol Polkovice            3    1   0   2   8:9     3

 

Napsat komentář