Muži zvítězili nad Kyselovicemi

FC AJAX Bezměrov: SK Kyselovice 3:1 (2:1)

branky: 15. min Ondřej Večerka 1:1, 55. min Michal Večerka 2:1, 63. min Luděk Karásek  3:1

Sestava: Dalibor Pelikán – Jakub Ulehla, Radim Adamov, Aleš Vejtasa, Dominik Bleša – Václav Piškula (63. Petr Holý), Drahomír Pavelka, Michal Večerka – Luděk Karásek, Ondřej Večerka, Tomáš Křeháček (85. Roman Zlámal)

V zápase z pátým celkem tabulky jsme chtěli odčinit ztracený bod z posledního zápasu v Bařicích. Po úvodním pětiminutovém uťukávání jsme si vypracovali několik tutovek,, V minutě šel zprava sám na brankáře Luděk Karásek, ale jeho nedůrazná střela skončila vedle branky.  O minutu později přihrál zprava Ondra Večerka  před branku na úrovni penalty Drahošovi Pavelkovi,a le ten bohužel v ideální pozici branku přestřelil. Ve 13 minutě šel sám proti brankáři Aleš Vejtsasa, ale jeho pokus o přehození vyběhnuvší brankář vystihl. A z prvního rychlého protiútoku hostů jsme ještě ve 13 minutě inkasovali. Naštěstí jsme pokračovali ve své hře a hned po minutě jsme srovnali. Na  levém křídle  vybojoval Tomáš Křeháček míč přihrál pod sebe na Ondru Večerku a ten šouravou střelou po zemi do protipohybu na bližší tyč, překvapil brankáře hostí. Ve 20 minutě Ondra nedosáhl na centr Vaška Piškuly. Následoval náš roh, po kterém hosté rychle zaútočili. Vytvořili tak největší šanci, kterou na dvakrát zlikvidoval Dalibor Pelikán v brance.  Další průběh prvního poločasu byl v celku v naší režii. Deset minut před koncem se ke střele dostal Dominik Bleša, ale jen těsně minul. Pak po centru Kuby Ulehly zprava hlavičkoval nedůrazně Ondra. Vzápětí vybídl ke skorování přihrávkou za obranu Aleš Luďka Karáska. Ten obešel i brankáře, ale jeho střelu levou nohou vykopl z prázdné branky dobíhající obránce. V závěru musel vyrážet Dalibor ještě jednu střelu soupeře. V poslední minutě ještě centroval zleva Dominik, ale Luďkova hlavička šla vedle.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět dobře, Gól měl na hlavě Tomáš Křeháček, ale jeho nedůrazná hlavička šla těsně vedle. Stejně dopadla i střela Luďka Karáska po Tomášově přihrávce. O minutu později šel sám Luděk na brankáře, ale obránce mu skluzem míč vypíchl na roh. Po rohu na krátko byl faulován Drahoš. Přímý kop zahrál výborně Dominik a kapitán Michal Večerka hlavičkou vstřelil vedoucí gól. V 63, minutě zahrávali hosté rohový kop. My jsme konečně předvedli ukázkový rychlý protiútok. Dalibor zachytil míč, který vyhodil na Aleše, ten si dvakrát míč narazil s Ondrou a ten našel ve vyložené pozici Luďka, který tentokrát levou nohou prostřelil brankáře hostí. Patnáct minut před koncem mohl definitivně rozhodnout Ondra Večerka, ale opět netrefil odkrytou bránu. Deset minut před koncem hosté z ojedinělé akce vybojovali roh a po něm trefili tyč.V úplném závěru pal další tutovku zazdil Luděk, když opět se neprosadil v sólovém nájezdu. Přes množství neproměněných šancí, jsme získali druhé vítězství v řadě. Už nyní jsme na jaře získali víc bodů než za celou podzimní část.

Napsat komentář