Muži: Prohra v Litenčicích

Sokol Litenčice: FC AJAX Bezměrov  6:3 (2:2)

branky: 5 min Aleš Vejtasa 0:1, 15. min Tomáš Křeháček 0:2,  61 min Drahomír Pavelka 3:3

Sestava:

Dalibor Pelikán – Radim Adamov, Michal Soukeník ( 72. Dalibor Kyjovský), Jakub Ulehla, Aleš Vejtasa- Václav Piškula, Drahomír Pavelka, Dominik Bleša- Jiří Sýkora ( 46. Luděk Karásek), Ondřej Večerka (76. Michal Večerka), Tomáš Křeháček (66. Jindřich Holan)

V dnešním utkání jsme zajížděli na půdu našeho souseda v tabulce. V Litenčicích jsou specifické podmínky. Hřiště je krátké i úzké a ještě hodně z kopce. Proto je zde pravidlem, že tu padá hodně branek.  Domácí mají také ustálenou taktiku s dlouhými křižnými nákopy za obranu. Vstup do utkání se nám ovšem povedl. Již v 5. minutě se prosadil po útoku zleva střelou bodlem Aleš Vejtasa. O deset minut později získal Tomáš Křeháček míč při presinku a chladnokrevně obstřelil brankáře a bližší tyč. Vedli jsme 2:0 a byli na dále aktivní. Ale i domácí začali vystrkovat růžky. Na místě ovšem byl náš brankář Dalibor Pelikán. Ve 25 minutě jsme měli velmi dobrou útočnou akci, kterou jsme ovšem nevyřešili dobře. Domácí rychle rozehráli, dlouhým křižným  nákopem se dostali k naší bráně a po centru zprava snížili hlavičkou na 1:2. Zvýšit naše vedení mohl Radim Adamov, když si výborně naběhl na zadní tyč po rohovém kopu, ale v jasné šanci míč netrefil hlavou dobře. Ani naše další akce  neskončili gólem . A tak přišel trest. Domácí v 3á minutě zahrávali rohový kop. Odražený míč se dostal zpět do křídla odkud přišla krásná přihrávka dozadu a ještě hezčí střela z dálky, která znamenala vyrovnání na 2:2.

Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře, když hned na úvod jsme inkasovali po naší špatné rozehrávce, opět střelou z dálky. V následující pasáži jsme byli lepším týmem, kdy naše útoky vedl především střídající Luděk Karásek po pravé straně. Po jednom z těchto útoků se prodíral k bráně, když domácí obránce srazil rukou míč v šestnátce. Rozhodčí Mucha ovšem nechal rozehrávat jen rohový kop. Po Dominikově rohu si výborně naběhl Drahomír Pavelka a tvrdou hlavičkou vyrovnal na 3:3. Že rozhodčí penalty pískat umí, ukázal o pět minut později na opačné straně. Domácí se tak podruhé dostali do vedení, tentokrát na 4:3. Následně jsme do hry poslali čerstvé síly a posledních pět minut hráli úplně vabank na tři obránce. Na místo zaslouženého vyrovnání jsme v závěru dvakrát inkasovali. Konečný  hrozivý výsledek 6:3 naprosto nevypovídá o předvedených výkonech.

Napsat komentář