Dorostenci těsně podlehli Žeranovicím

U19: FC AJAX Bezměrov: Sokol Žeranovice 1:2 (1:1)

branka: 39. min Martin Gerla

Sestava: Jakub Daněk- Tomáš Křeháček, Marek Hrabal, Martin Gerla, Patrik Daněk- Patrik Houra, Martin Málek (61. Tomáš Dudycha), David Opluštil- Michal Kroupa (72. Petr Polášek), Daniel Sucharski, Tomáš Švrčina

V dnešním zápase jsme chtěli poprvé na jaře bodovat. Hosté přijeli v oslabené sestavě a první poločas hráli pouze o deseti hráčích. Naše sestava byla skoro kompletní, ale problémy s ramenem naší brankářské jedničky vedli k velkým změnám v rozestavení základní sestavy. Dan šel do útoku. Kuba do brány a Patrik Daněk se stěhoval do obrany. A  byl to právě on kdo svým přístupem k zápasu výrazně ovlivnil celý výsledek utkání. Absolutně nedodržoval to, co po něm trenéři chtěli a narušoval tak činnost nejen naší obrany, ale i celé útočné hry. Pravá strana daleko zaostávala oproti levé. kde jasně dominoval Michal. První poločas se hrál v naší režii. Dokonce jsme si vypracovali i několik střeleckých šancí. Jednou vyškrabával hostující brankář míč jen tak tak na roh. Z rohů jsme opět nic nevymysleli. Ve 30 minutě to byl nakonec soupeř, který šťastně skoroval. Po rohu jsme míč odvrátili na 40 metrů od brány. Hosté nakopli míč zpět směrem k naší bráně a ke všeobecnému překvapení skončil míč v naší síti. Gól nás na chvíli zaskočil, ale po akci Dana a faulu na něm jsme v 39. minutě kopali přímý kop. K němu se postavil kapitán Martin Gerla a vymetl všechny bezměrovské pavouky z pravé šibenice, nechytatelnou tvrdou ránou.  Bylo srovnáno a to nám vlilo do žil spoustu nové energie. Dokonce i Patrik Daněk konečně předvedl něco ze svého umění a ze dvakrát pronikal nebezpečně z pravé strany.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s přesvědčením, že zápas chceme vyhrát a rozhodnout druhým gólem. Ovšem byl to soupeř, který hned v úvodu druhého poločasu vsítil druhý gól. Po průniku po levé straně a centru před bránu, se nechal předběhnout Patrik a soupeř pohodlně skoroval. Tento moment poznamenal náš výkon ve druhé půli. Ten byl o hodně horší než v prvním poločase. Soupeře jsme sice dokázali v útoku zastavovat, ale hned další míč skončil nepřesnou přihrávkou. Zbytečně jsme se tak vysilovali a přetěžovali naši obranu. Několika brejky soupeř hrozil zvýšením náskoku. Hned tři tutovky ovšem zneškodnil Kuba Daněk a odčinil tak nepozornost při prvním gólu. I ve druhém poločase jsme měli pár velmi dobrých momentů. Jedna velmi pohledná akce skončila nepřesnou střelou Patrika Houry. Ve hře bylo vidět pokroky, ale individuální technické nedostatky a někdy zbrklé a nepřesné přihrávky nás brzdí ještě k lepšímu hernímu projevu. V poslední minutě jsme ještě zahrávali rohový kop po kterém bohužel nikdo nedorazil hlavičku Martina Gerly a pak už rozhodčí písknul konec. Zápas jsme tak prohráli nejtěsnějším rozdílem a naznačili další zlepšení.

Napsat komentář