Starší žáci bronzoví na turnaji v Holešově

V sobotu 20. února pořádal Okresní fotbalový svaz v Kroměříži halový turnaj starších žáků v Holešově. Turnaj se hrál systémem každý s každým za účasti osmi družstev. FC AJAX Bezměrov mohl v nabité konkurenci bojovat o cenné kovy. Bohužel nám chybělo pár klíčových hráčů a hlavně brankář. A tak do brány musela pro první zápas Zdenka Jordová.

FC AJAX Bezměrov: FK Bystřice pod Hostýnem 0:6

sestava: Zdenka Jordová- Marek Vilímek, Michal Kroupa- Patrik Daněk, Kristýna Zachová,

Pavel Opluštil, Matěj Strašák, Patrik Houra

Rebelka Zdenka stála v bráně jak boží umučení a celé hale dávala okatě najevo, že ji to v bráně nebaví. Po několika minutách to přestalo bavit celý tým, když soupeři využili všech možností ke vstřelení branky, které jim naše brankářka dala k dispozici. První gól byl po její přihrávce na útočníka soupeře. Další dostala, když zůstala stát na brankové čáře. Třetí k tyči kde stále. Až nějaký pátý gól byl pěkný po přímém kopu do vinglu. Soupeř byl sice lepší,ale strašně jsme mu to ulehčili.

FC AJAX Bezměrov: TJ Prusinovice 3:0

branky: Michal Kroupa, Matěj Strašák, Marek Vilímek

sestava: Patrik Daněk – Marek Vilímek, Michal Kroupa- Matěj Strašák, Kristýna Zachová

Pavel Opluštil, Patrik Houra

V druhém zápase jsme vyřadili uraženou Zdenku a nahradili ji Patrikem Daňkem. Ten hrál v podstatě pátého hráče v poli a na soupeře to platilo. První náš vstřelil Michal Kroupa, když prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Druhý gól dal po nejkrásnější akci do prázdné branky Matěj Strašák.  Na konečných tři nula pak upravit tvrdou ránou, výborně hrající, Marek Vilímek.

FC AJAX Bezměrov: TJ Koryčany 0:1

sestava: Matěj Polášek – Marek Vilímek, Michal Kroupa- Patrik Daněk, Kristýna Zachová

Patrik Houra, Matěj Strašák, Pavel Opluštil

Ve třetím zápase jsme konečně dočkali příjezdu našeho brankáře. A tak jsme ve třetím zápase měli třetí změnu v bráně. Trucující Zdena seděla na tribuně. Zápas byl ze začátku vyrovnaný. Bohužel se nedokázal prosadit Patrik Daněk. A tak po jednom z mála závarů před naší brankou, se míč na počtvrté odrazil k cela volnému útočníkovi Koryčany a ten nezaváhal. Zbytek zápasu jsme soupeře zatlačili před jeho branku. Gól však nedal ani Pavel ani Patrik Daněk ve své super šanci. Ani závěrečný tlak gólové vyjádření nepřineslo  a tak jsme prohráli druhý zápas na tomto turnaji. Výkon však byl slibný.

FC AJAX Bezměrov: Sokol Martinice 1:0

branka: Kristýna Zachová 

sestava: Matěj Polášek – Marek Vilímek, Michal Kroupa- Patrik Daněk, Matěj Strašák

Patrik Houra, Kristýna Zachová, Pavel Opluštil

V klíčovém zápase, v kterém šlo o to, zda budeme hrát ještě o medaile, jsme měli sice převahu, ale nedokázali jsme opět rozhodnout gólovým přídělem. A tak o našem spíše šťastném vítězství rozhodla Kristýna, když vypíchla špatnou rozehrávku brankáře a míč se dokutálel do prázdné branky. Soupeř naši branku prakticky neohrozil, a tak  jsme zůstali ve hře o medaile.

FC AJAX Bezměrov: Sokol Zlobice 5:0

branky: Patrik Daněk 2, Marek Vilímek, Matěj Strašák, Michal Kroupa

sestava: Matěj Polášek- Marek Vilímek, Zdeňka Jordová- Patrik Daněk, Matěj Strašák

Patrik Houra, Michal Kroupa- Kristýna Zachová, Pavel Opluštil

Do týmu se vrátila i naše rebelka. Asi cítila šanci na medaili.  Mohli jsme tak střídat dvě čtverky, čehož jsme využili. Hned od úvodu jsme se na soupeře vrhli a postupně soupeře jasně přehráli. První gól ranou mezi nohy brankáře v první minutě zaznamenal Marek. Druhý gól přidal o minutu později konečně Patrik Daněk. Další branku přidal pěknou ranou Matěj. Poté jsme využili svou výškou převahu a hlavičkami skore upravili Michal a Patrik. Druhá část zápasu se už jen dohrávala.

FC AJAX Bezměrov: TJ Lutopecny/Měrůtky 1:0

branka: Marek Vilímek 

sestava: Matěj Polášek- Marek Vilímek, Zdeňka Jordová- Patrik Daněk, Matěj Strašák

Patrik Houra, Michal Kroupa- Kristýna Zachová, Pavel Opluštil

V tomto zápase jsme měli opět výraznou převahu a opět jsme shořeli na neproměňování šancí. Hlavička Patrika Daňka skončila na tyči a brankář soupeře v bráně čaroval. Po jednom z rohů se nakonec střelou od břevna prosadil Marek a v posledním kole jsme byli ve hře pořád o stříbrné medaile.

FC AJAX Bezměrov: TJ Chvalčov 0:2

sestava:

Matěj Polášek- Marek Vilímek, Zdeňka Jordová- Patrik Daněk, Kristýna Zachová

Patrik Houra, Michal Kroupa-  Pavel Opluštil,  Matěj Strašák

V posledním utkání jsme potřebovali vyhrát k potvrzení našeho třetího místa. V případě naší výhry a ztráty Koryčan jsme mohli skončit dokonce druzí. Začátek patřil nám. Obranu soupeře větral Patrik Daněk a Marek Vilímek. Po jejich akci se před brankou objevil sám Patrik. Místo střely a velmi pravděpodobného gólu, Patrik vůbec míč netrefil a s následného rychlého protiútoku jsme naopak my inkasovali. Ihned jsme vystřídali, ale po třech minutách hry jsme už prohrávali 0:2, po chybě Michala, který jinak podal životní výkon. Naše snaha aspoň o vyrovnání skončila opět na tyči po střele Patrika Daňka. K závěrečnému tlaku jsme se už vůbec nedostali a zaslouženě prohráli.

V následujícím utkání Martinice jednoznačně prohráli s Koryčany, což nám i přes prohru v posledním zápase zajistilo bronzové medaile. Ani výhra v posledním kole by nám ke stříbru nepomohla. DSC00268

Ovšem co stalo při vyhlášení nás trošku šokovalo. Pořadatelé nám upřeli jednu výhru a vyhlásili nás jako pátý tým. Po krátké diskuzi vše dali do pořádku a naši borci si tak mohli zaslouženě převzít bronzové medaile. Natěšený Chvalčov tak zůstal na bramborové příčce.

Tabulka:

  1. TJ Bystřice pod Hostýnem                      7     7    0  0     21
  2. TJ Koryčany                                               7     5    1   1      16
  3. FC AJAX Bezměrov                           7     4    0  3    12
  4. TJ Chvalčov                                                7     2    4    1    10
  5. Sokol Martinice                                         7      3    1    3    10
  6. TJ Prusinovice                                           7      1    2   4      5
  7. TJ Lutopecny/Měrůtky                            7      1    1   5      4
  8. Sokol Zlobice                                              7      0   1    6      1

 

Napsat komentář