Mladší žáci na turnaji v Němčicích nad Hanou

V sobotu 27. února se naši hráči ročníku 2004 a mladší zúčastnili velmi silně obsazeného turnaje v Němčicích nad Hanou. Turnaje se zúčastnilo sedm týmů z ČR a Slovenska. Hrálo se systémem každý s každým, tempem 15 minut na zápas.

FK Němčice nad Hanou: FC AJAX Bezměrov 1:2

branky: Pavel Opluštil, Kristýna Zachová

sestava: Marián Novák- Tereza Dostálová, Zdeňka Jordová- Kristýna Zachová, Aleš Vejtasa,

Pavel Opluštil, Patrik Strážnický, Matěj Doležel, Drahomír Pavelka, Terezie Šimůnková

Hned v úvodním zápase jsme se utkali s domácím týmem. Hra byla hodně neurovnaná a nervózní, jak už to v prvním našim zápase bývá. Do vedení nás dostal Pavel Opluštil. Druhý gól pak přidala Kristýna Zachová. Domácí se zmohli už jen na snížení náskoku. A tak jsme si hned na úvod připsali první výhru.

 FK Senec: FC AJAX Bezměrov 5:0

sestava: Marián Novák- Tereza Dostálová, Zdeňka Jordová- Kristýna Zachová, Pavel Opluštil

Aleš Vejtasa, Patrik Strážnický, Matěj Doležel, Drahomír Pavelka, Terezie Šimůnková

Ve druhém utkání jsme narazili na protivníka ze Slovenska. Drželi jsme s ním krok prvních pět minut. Ovšem po inkasování první branky se naše hra sesypala. Naši hráči předvedli přesně to , co se dělat nesmí. Vyčítali si chyby jeden druhému a tak týmový výkon byl prachbídný. Po obdržené třetí brance se na hřiště dostali všichni náhradníci a tak zápas skončil vysokým vítězstvím soupeře.

FC AJAX Bezměrov : Sokol Čechovice 1:0

branka: Aleš Vejtasa

sestava: Marián Novák- Tereza Dostálová, Kristýna Zachová,-  Pavel Opluštil, Aleš Vejtasa

Zdeňka Jordová, Patrik Strážnický, Matěj Doležel, Drahomír Pavelka, Terezie Šimůnková

Až ve třetím zápase začali naši hráči a hráčky hrát svou kombinační hru. Dostávali se do mnoha šancí a měli velkou územní převahu. Bohužel střelecky se nedokázali prosadit. jedinou výjimkou byl Aleš Vejtasa, který v polovině zápasu rozhodl o našem druhém vítězství.

FC AJAX Bezměrov: SK Líšeň 1:3

branka: Kristýna Zachová 

sestava: Marián Novák- Tereza Dostálová, Kristýna Zachová,-  Pavel Opluštil, Aleš Vejtasa

Zdeňka Jordová, Patrik Strážnický, Matěj Doležel, Drahomír Pavelka, Terezie Šimůnková

V dalším zápase nás čekal nejtěžší soupeř z Brna. Proto jsme zvolili defenzivní taktiku, kterou se podařilo plnit na tolik, že jsme uhráli velmi solidní výsledek. Podařilo se nám díky Kristýně  snížit na konečné skóre 1:3.

 

FC AJAX Bezměrov: Kojetín-Koválovice 1:2

branka: Pavel Opluštil

sestava: Marián Novák- Tereza Dostálová, Kristýna Zachová,-  Pavel Opluštil, Aleš Vejtasa

Zdeňka Jordová, Patrik Strážnický, Matěj Doležel, Drahomír Pavelka, Terezie Šimůnková

V tomto zápase jsme často střídali a zahráli si všichni hráči na soupisce. Ve čtvrté minutě jsme sice inkasovali, ale o dvě minuty později už bylo srovnáno. Po střele Kristýny do tyče, dorazil míč do branky Pavel. Nadějný výsledek se nám však udržet nepodařilo a prohráli jsme těsně 1:2

FC AJAX Bezměrov: Brodek u Prostějova 1:4

branka: Kristýna Zachová

sestava: Marián Novák- Tereza Dostálová, Kristýna Zachová,-  Pavel Opluštil, Aleš Vejtasa

Zdeňka Jordová, Patrik Strážnický, Matěj Doležel, Drahomír Pavelka, Terezie Šimůnková

V posledním zápase už nám prakticky o nic nešlo a tak si pořádně zahráli i hráči z lavičky. Soupeř toho dokázal využít a vybojoval tak jediné vítězství v turnaji.

Celkově lze turnaj hodnotit jako velmi úspěšný. Velmi dobře si vedli hráči z lavičky. Pavel Opluštil se v průběhu turnaje vybojoval místo v základní rotaci. Velké zlepšení bylo patrno také na Patriku Strážnickém a Matěji Doleželovi. Někteří hráči i rodiče si musí uvědomit, že tyto turnaje slouží hlavně k přípravě na nadcházející sezónu. Proto je nutné zapojit do hry všechny hráče. A tento hlavní cíl se nám začíná dařit.

 

Konečné pořadí:

  1. SK Líšeň                15
  2. SK Senec               15
  3. Kojetín                  15
  4. AJAX Bezměrov   6
  5. Němčice n. H.       6
  6. Brodek u PV         4
  7. Čechovice              1

 

 

 

Napsat komentář