6.kolo – Starší žáci ztratili bod ve Skašticích

TJ SKAŠTICE: FC AJAX BEZMĚROV 5:5 (5:2) PK 5:6

BRANKY : Patrik HOURA 2, Patrik DANĚK , Theo FEKAR, Kristýna ZACHOVÁ

PENALTY: Kristýna Zachová, Theo Fekar, Patrik Daněk, David Opluštil, Dominik Skácel a Michal Kroupa

sestava: Matěj POLÁŠEK- Patrik HOURA, Matěj STRAŠÁK- Dominik SKÁCEL, David OPLUŠTIL, Theo FEKAR- Patrik DANĚK, Michal KROUPA

Pavel OPLUŠTIL, Zdeňka JORDOVÁ, Kristýna ZACHOVÁ, Tereza DOSTÁLOVÁ, Jakub KOMÁREK, Aleš VEJTASA

Dnes nás čekal těžký zápas ve Skašticích. Chyběli nám dvě opory, přesto jsme díky vypomoci mladších žáků, měli plnou střídačku. Zápas jsme rozhráli dobře, když nás do vedení dostal ve 12. minutě Patrik Daněk. Očekával se opět vítězný průběh. Ovšem tragicky zahrála obrana i kapitán. Nejhorší chvíle přišli od 25 minuty, kdy domácí třemi góly ve dvou minutách otočili zápas na 3:1. Za dalších pět minut následovaly další dva slepené góly a domácí vedli již 5:1. Do poločasu ještě stačil snížit Theo. Přesto to byl tragický poločas.
Když jsem na začátku druhé půlky dorazil na hřiště a na tabuli svítil stav 5:2 pro domácí, tak jsem nechtěl věřit svým očím. Po minutě jsem přeskupil sestavu. Z hřiště šel brzy i trapný David, Do útoku šli hráči menší postavy. Vysocí hráči šli do zálohy a na střed šel Patrik Houra, Po sedmi munutách unikl po levém křídle Theo a na servíroval míč před branku, kde míč dorazil Patrik Houra. Soupeře jsme zamkli na jeho polovině, přesto měli domácí několik nebezpečných brejků. Ty však zastavila nová obranná dvojice Dominik- Zdena. Pár zákroků musel předvést i Matěj v bráně. Bohužel dalších třináct minut jsme nedokázali vstřelit gól. Až 15 minut před koncem si pěkně přehodila brankáře Kristýna a snížila na 5:4. Do útoku se pak vrátili naši vysocí hráči. Theo vystřídal Zdenu v obraně a na kraj zálohy se vrátil i David. Náš tlak byl ohromný. Dvě šance zadil David, jednu Patrik Daněk. Další Davidovu střelu vrátil do brány Patrik Houra a vyrovnal sedm minut před koncem na 5:5. V posledních minutách jsme kopali několik rohů, trefili dvakrát tyč. Rozhodnout mohla Zdena, když její střelu vyrazil obránce z branky. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit vítězný gól.
O vítězi tak musely rozhodnout penalty. Všichni naši nominovaní hráči s přehledem proměnili. Do branky šel Dominik a na všechny střely domácích si šáhl, ale ani jednu bohužel nechytil, A tak drama pokračovalo šestou sérií, Domácí na nás zkusili neuvěřitelnou flignu, když chtěli nechat kopat svého kapitána, který již penaltu proměnil. Po té co byl hráč od penalty rozhodčím vykázán, tak se na penaltu ploužil jiný domácí hráč. Míč kopl do prostřed branky, kde zůstal i Dominik a střelu chytil. Na rozhodující penaltu tak šel Michal. Prudkou ranou do prostřed branky rozhodl o našem dvoubodovém vítězství.
Zápas musím hodnotit jako ztrátu jednohu bodu. Tragický byl  první poločas, kdy během osmi minut jsme inkasovalo pět branek.  V druhém poločase jsme již předváděli lepší hru, ale k dokonalosti měla hodně daleko. V tabulce jsme se dostali na třetí místo, ale máme o zápas méně než soupeři před námi.

Napsat komentář