SOKOL DŘÍNOV: FC AJAX BEZMĚROV  0:4 (0:2)

BRANKY: Aleš VEJTASA, Filip ONDRÁČEK, Tereza DOSTÁLOVÁ, Patrik STRÁŽNICKÝ

SESTAVA: Matěj POLÁŠEK- Tereza DOSTÁLOVÁ, Jakub KOMÁREK – Patrik STRÁŽNICKÝ, Kristýna ZACHOVÁ, Hana BAŠTINCOVÁ – Marián NOVÁK, Aleš VEJTASA

Daniel Böserle, David Ondráček, Matěj Doležel, Filip Ondráček, Vojtěch Krupař

V neděli 30.8.2015 jsme jeli s mladšími žáky na první zápas nové sezóny do Dřínova. Byť jsme se soupeřem poslední 2 zápasy vyhráli, vkrádala se

obava a pochybnost z posledního zápasu, který se hrál právě u hostí kdy jsme vedli 2:0 o poločase a bohužel prohráli 2:3 po totálních chybách v obraně. Sestava byla dá se říct kompletní byť v ní chyběli Zdena Jordová, Pavel Opluštil, kteří pomáhali sestavě starších žáků. Od začátku zápasu jsme nepustili domácí doslova k ničemu. Nicméně se nám podařilo vstřelit gól až v 15té minutě zápasu, kdy Aleš Vejtasa vystřelil po zemi. Vzhledem k tomu, že se nám nedařilo roztahovat hru a útočili do zhuštěných řad docházelo na klasické okopávání těsně u brány soupeře. Byť vypadalo, že máme převahu tak v naší hře převažovaly špatné nahrávky způsobující náročnější zpracování a pomalejší přechod do bezprostřední blízkosti soupeřovy brány. Převážně se hra z obranné části přesouvala po tradiční ose Kristýna – Aleš a díky této spulpráci mohl vstřelit druhý gól Filip Ondráček.

Po poločase se styl hry neměnil, měli jsme větší převahu na hřišti a množili se šance tak jako protiútoky domácích, které však likvidovala
naše vysoká obrana společně s bezchybnám golmanem. Třetí gól měla na svědomí Tereza Dostálová, která z velké vzdálenosti
vysokou nahrávkou překvapila všechny včetně sebe a míč skončil z 20ti metrů v levé vrchní šibenici. Dalšímu gólu pomohl Vojtěch Krupař, který
posunul skvělou nahrávkou míč rozběhnutému Patriku Strážnickému, který šel z pravé strany sám na brankáře a vstřelil náš 4tý gól.
Byť se jednalo o soupeře, který byl v minulé sezóně poslední byl výsledek vzhledem k naší síle spíše průměrný. Opět se při hře potkáváme
s tím, že starší kluci mají horší zpracování a horší fyzičku než o 2-3 roky mladší přípravka.
Ti nejmladší se především podepsaly na hezkém pojetí hry a spokojeném potlesku nemalého publika na závěru utkání. Jejich přihrávky jsou sice
ještě pomalejší, ale s tendencí se zpřesňovat a zrychlovat což u některých starších se situace spíše opačná.
Příští víkend nás čeká asi nejsilnější soupeř celé sezóny, nicméně z mladších žáků nepřišla na úterní trénink ani polovina. Asi chtějí zase
prohrávat, protože u toho se moc nenadřou.