Mladší žáci zvítězili v Lutopecnách

TJ LUTOPECNY/MĚRŮTKY: FC AJAX BEZMĚROV 0:2 (0:1)

BRANKY: Marián Novák, Kristýna Zachová

Sestava: Matěj Polášek- Zdeňka Jordová, Jakub Komárek- Pavel Opluštil, Kristýna Zachová, Patrik Strážnický- Marián Novák, Hana Baštincová
Matěj Doležel
Poslední přípravný zápas sehráli naši mladší žáci v Lutopecnách. Zápas probíhal za naší trvalé převahy.Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Chyběl nám však střelec. Střeleckou smůlu protrhl až Marián. V druhém poločase přidala druhý gól ještě Kristýna.

Tímto zápasem zakončili naši mladší žáci úspěšnou přípravu a již v neděli je čeká první mistrovský zápas v Dřínově.

A jak zápas hodnotí trenér Radek Baštinec?

Ve čtvrtek 27.8. jsme se zúčastnili přátelského tréninkového utkání v Lutopecnách. Domácí byli v minulé sezóně na skvělém třetím místě, ale
odešli jim nejstarší ročník, který tvořil páteř týmu a na hře to bylo poznat. Víceméně děti z přípravky si teprve zvykali na větší hřiště a
celkové rychlejší tempo hry. Náš tým generačně moc neztratil, protože kompletní obranu nahradily Zdenča s Terezkou a navíc k nim přibyl
fantasticky se zlepšující Jakub Komárek, který roste každým zápasem. Onen zápas jsme měli jen jednoho náhradníka, který hrál po dvou trénincích svůj první zápas a proto naši nemohli střídat jako domácí disponující 6. náhradníky.

Prvních 15 minut se soupeř snad ani nedostal k naší bráně a naši hráči je k ničemu nepustili. Neustále jsme okopávali soupeřovu bránu před
kterou se shlukovalo 6 bránících hráčů a 4 naši útočící. Z jedné takové skrumáže dal Mája gól na 1:0. V druhém poločase se hra pomalu začala přesouvat i na naši bránu. Zejména únavou našich hráčů, kteří neměli možnost střídání, ale i Kristýnkou, které ve snaze podpořit útok často vybíhala z poloobranných řad a poskytla soupeři možnost velmi často napadat naši bránu. V jednom z povedených útoků však vstřelila gól a uzavřela skóre 2:0 pro nás.

V závěru je potřeba říci, že mladší žáci jsou ve velmi dobré generační skladbě, kdy nás budou doplňovat hráči z přípravky. Je však potřeba
posílit fyzičku, aby se nestalo že po pěti minutách kluci chodí po hřišti a nemají sílu nahrát, ne tak běžet. Pokud však budou chodit na tréninky přípravky, kde se budou schovávat a patřit tam k nejlepším, nic se nenaučí a fyzicky budou odpadat velmi brzy.

Zhodnocení:
Vyzdvihnout bych chtěl výkon Jakuba Komárka, který získává na sebevědomí a stává se z něj pilíř obrany stejně jako ze Zdeny, která kralovala v obraně a vysloužila si velký obdiv domácích. Kristýna hrála velmi dobře, nicméně k sobě neměla spoluhráče na stejné technické a fyzické úrovni. Nejdříve odpadli po fyzické stránce nejstarší chlapci a tak musela míč vyvážet do útočných řad většinou sama. Vzhledem k tomu že v útoku byli naši nejmladší hráči bylo skóre takové jaké bylo. Pokud bychom měli v sestavě Aleše s Terezkou skóre by bylo podstatně divočejší.

Těším se na první mistrovský zápas, který hrajeme v Dřínově.

Napsat komentář