Obrázky

Starší žáci vyhráli turnaj v Bystřici pod Hostýnem

starsi zaci 2015

Zimní turnaj pro starší žáky, který máme v plánu, se uskutečnil v neděli 17. ledna v Bystřici pod Hostýnem. Pořadatelé s Prusinovic přivítali celkem sedm týmů. Hrálo systémem každý s každým , tempem 1x 12 minut na utkání.

FC AJAX Bezměrov reprezentovala tato devítka hráčů: Dominik Skácel, Marek Vilímek, Zdeňka Jordová, Patrik Daněk, Michal Kroupa, David Opluštil, Matěj Strašák, Patrik Houra a Pavel Opluštil. Chyběl Theo Fekar, který odmítl hrát a omluveni byli Radek Hašpica a Matěj Polášek.

 

FK Podlesí: FC AJAX Bezměrov 0:1

0:1 Marek Vilímek 10 min

Sestava: Dominik Skácel- Patrik Daněk, Michal Kroupa, David Opluštil, Matěj Strašák,- Marek Vilímek, Zdeňka Jordová, Patrik Houra, Pavel Opluštil
Náš první protivník byl pro nás neznámý. Hra byla dost nesourodá z obou stran. Nám se nedařila kombinace a chybělo zakončení. Soupeř také jen dvakrát ohrozil naši branku. Byly jsme to ale my, kteří se dvě minuty předkoncem dotali do vedení po průniky Marka Vilímka s pravé strany a ránou mezi brankářovy nohy jsme vyhráli nejtěsnějším výsledkem 1:0
Ovšem idalší zápasy byli velmi vyrovnané a hned čtyři skončili výsledkem 0:0. V druhém kole jsme měli volno a v třetím nás čekal naopak známý soupeř z Křenovic.

FC AJAX Bezměrov: SOKOL Křenovice 3:0

1:0 David Opluštil  1 min

2:0 Marek Vilímek  6 min

3:0 David Opluštil   9 min

Sestava: Dominik Skácel- Marek Vilímek, Michal Kroupa, Patrik Daněk, David Opluštil- Patrik Houra, Zdeňka Jordová, Matěj Strašák, Pavel Opluštil
Do druhého utkání jsme přehodili sestavu a naordinovali tvrdý presink a snahu o vstřelení brzkého gólu. A hned po několika sekundách se do super šance dostal Patrik Daněk s pravé strany. Tvrdá ,ale neumístěná střela skončila na brankáři. Odrila se však do le, kde se výborně pohyboval David Opluštil a pohodlně zavěsil. Brzy jsme vedli 1:0 a měli alší šance. Ovšem ani Davidovi se tentokrát gól dát nepodařilo. Až v polovině zápasu jsme se ujali vedení 2:0. Parádní gól ze třičtvtě hřiště trefil Marek a zskočil křenovického brankáře. Třetí gól připsal na naše konto opět David a pojistil tak naše vítězství.
Po třech kolech jsme sice odehráli jen dva zápasy, ale byli jsme v tabulce první s šesti body. Všechny ostatní týmy již ztratili nějaký ten bod.

FC AJAX Bezměrov: TJ Fryšták  6:0

1:0 Michal Kroupa     2 min

2:0 David Opluštil      3 min

3:0 Patrik Houra        7 min

4:0 Marek Vilímek    10 min

5:0 Patrik Daněk      11 min

6:0 Marek Vilímek    12 min

Sestava: Dominik Skácel- Marek Vilímek, Michal Kroupa, Patrik Daněk, David Opluštil- Patrik Houra, Zdeňka Jordová, Matěj Strašák, Pavel Opluštil

Ve třetím zápase nás čekal tým Fryštáku. Ten jsme považovali za jeden z lepších týmů, ale výškově jsme jej jasně převyšovali. To se projevilo hned v druhé minutě, když marek házel dlouhý aut z prvé strany až před bránu, kde zleva naběhl Michal a hlavou nás dostal do vedení. O minutu pozdějí se míč odrazil k Davidovi a ten nechytatelným volejem zvýšil na 2:0. třetí gól pak byla Óda na radost, když druhá čtyřka krásně vykombinovala své soupeře a Patrik Houra po přihrávce Matěje Strašáka skoroval do prázdné brány. Závěr zápasu odehrála  opět základní čtyřka a dokázala  se výrazně prosadit. Marek Vilímek po přihrávce Patrika Daňka vše prostřelil. Pak sám Patrik protlačil míč přes brankáře a zvýšil na 5:0 a skore uzavřel Marek Vilímek opět tvrdou ranou k tyči.

Po tomto vítězství jsme se dotali do jasného vedení v tabulce  a byli blízko k medailím.

TJ Prusinovice : FC AJAX Bezměrov 0:2

0:1 Pavel Opluštil     6 min

0:2 Michal Kroupa    8 min

Sestava: Dominik Skácel- Marek Vilímek, Michal Kroupa, Patrik Daněk, David Opluštil- Patrik Houra, Zdeňka Jordová, Matěj Strašák, Pavel Opluštil
Ve čtvrtém zápase nám byli soupeřem domácí hráči Prusinovic. Ti se krčili s jedním bodem na posledním místě průběžné tabulky. Vytvořili jsme si jasnou převahu, ale i z těch nejvyloženějších šancí, jsme nedokázali skórovat. Patrik Daněk trefil s metru tyčku. Až přišla druhá čtverka, tak se nám podařilo jít do vedení. Byl to nejmladší člen družstva Pavel Opluštil ,který rozhodl pohotovou střelou  k tyči. Po dalším vystřídání podpořil svůj výborný výkon v celém turnaji Michal Kroupa druhým gólem, po průniku z levé strany a střelou po zemi.  Zápas jsme přes další šance vyhráli 2:0.
Po této výhřebylo jasné, že můžeme skončit nejhůře druzí. Předběhnout nás mohl je náš další soupeř -Želatovice. Remíza už by nám zaručovala titul bez ohledu na výsledek posledního utkání s předposlední Lubnou.

FC AJAX Bezměrov: Tj Želatovice 0:1

Sestava: Dominik Skácel- Marek Vilímek, Michal Kroupa, Patrik Daněk, David Opluštil- Patrik Houra, Zdeňka Jordová, Matěj Strašák,
Do zápasu jsme vlétli a soupeře zatlačili na jeho polovinu. Skorovat mohl David po kombinaci s Patrikem Daňkem. Jeho střelu však zachytil brankář na brankové čáře. Dalšé gól mohl přidat sám Patrik ale jeho lob vyrazil opět na poslední chvíli výborný brankář soupeře. Střídali jsme tentokrát jednotlivě a na hřiště se vůbec nedostal benjamínek Pavel. Přes naši velkou herní převahu jsme stále nemohli dát gól. A tak tři minuty před koncem jsme inkasovali první gól v turnaji s rychlého protiútoku a s jediné střely na naší branku. Ve zbylém čase jsme již nenašli sílu na vyrovnání a tak jsme tento zápas nešťastně prohráli.
Přesto nám zbýval ještě jeden mečbol. V případě vítězství v posledním zápase s předposlední Lubnou jsme mohli slavit titul.

FC AJAX Bezměrov: FK Lubná  3:1

1:0 Patrik Daněk          4 min

2:1 David Opluštil         9 min

3:1 Patrik Daněk         10 min

Sestava: Dominik Skácel- Marek Vilímek, Michal Kroupa, Patrik Daněk, David Opluštil- Patrik Houra, Zdeňka Jordová, Matěj Strašák, Pavel Opluštil
Zápasy, kdy jste jasnými favority se nehrají lehko. A opět se nám dařilo soupeře přehrát. Opět jsme neproměnili šance. Až Patrik Daněk zázračnou střelou s nemožného úhlu o zadní tyčku otevřel skore. Pak přišla druhá čtverka a hra se vyrovnala. Těsně před střídáním se LUbná dostala k rohovému kopou a světe div se, dal první gól v turnaji. Bylo vyrovnáno a v tuto chvíli jsme byli druzí. Museli jsme vyhrát a proto jsme hned poslali to nejlepší na hrací plochu. čekal jsme jak si s touto hraniční situací naši borci poradí. A zvládli to na jedničku. Rozhodující akci turnaji zahájil Marek Vilímek, který křížnou přihrávkou našel Davida na levém křídle a ten chladnokrevně svou šanci využil 2:1. Za minutu pečetil naše vítězství nekompromisní ranou Patrik Daněk. Poslední dvě minuty dohrávala naše druhá čtyřka a bez větších problémů vítězství udržela.
Díky této výhře jsme se mohli radovat z celkového vítězství v turnaji a ze zlatých medailí.
Nejvíce gólů v turnaji dali společně David Opluštil a Marek Vilím spolu s dalšími dvěma hráči.
Konečné pořadí:
 https://www.facebook.com/vladimir.oplustil/videos/10201199557028603/
1.  FC AJAX Bezměrov         6    5     0    1  15:2       15
2. Želatovice                                  6    4     1     1    13:2       13
3. Podlesí                                       6    3     2     1     7:2        11
4. Fryšták                                       6    2     3    1     5:8          9
5. Křenovice                                  6    2     1     3     6:8          7
6. Lubná                                         6    0    2     4     1:9          2
7. Prusinovice                               6    0     1     5     0:14        1