Muži vyhráli v derby ve Zlobicích

TJ SOKOL ZLOBICE: FC AJAX Bezměrov 1:5 (0:2)

branky: 0:1 Patrik Strážnický 11 min, 0:2 Patrik Houra 31 min, 0:3 Michal Kroupa 47 min, 0:4 Michal Kroupa 49 min, 1:5 Miroslav Pecho 75 min

Sestava:

Roman Hadraba – Jakub Komárek, Dominik Bleša, Jakub Ulehla- Patrik Strážnický, Jan Hrabal- Michal Kroupa, Aleš Vejtasa, Adam Vožda- Patrik Houra, Miroslav Pecho

Radim Adamov, Matěj Dočkal, Filip Hanulík, Matěj Polášek

V druhém kole nás čekalo derby ve Zlobicích. Našim cílem bylo potvrdit vysoké vítězství z prvního kola a odvést si body i z této horké půdy. Důležité bylo dobře do zápasu vstoupit. To se nám povedlo a v 11 minutě po přihrávce od Michala Kroupy, skóroval technickou střelou na zadní tyč nejmladší hráč našeho kádru Patrik Strážnický. Tento gól nás uklidnil. Následovalo několik úniků po pravé straně, které ovšem obrana domácí odvracela většinou na rohové kopy. Z těch jsme bohužel nevytěžili nic. Velkou šanci pak prováhal Patrik Houra. Domácí se jen sporadicky dostávali na naši polovinu a šancí měli poskrovnu. Důležitou druhou branku pak přidal Patrik Houra po půlhodině, když zužitkoval pas od Michala Kroupy a prostřelil brankáře domácích. Do poločasu už se skóre nezměnilo.

Nástup do druhého poločasu jsme měli skvělý, když se do úniku po levé straně dostal Michal Kroupa a zakončil střelou od levé tyče do branky. S další šance byl jen rohový kop, po kterém vypálil Adam Vožda ovšem trefil jen Mirka Pechu. Míč se ale šťastně odrazil k Michalu Kroupovi a ten přízemní střelou k tyči zvýšil už na 0:4. Bohužel už minutu na to jsme nechali soupeře od centrovat míč na malé vápno. Romanovi vypadl míč z rukou na zem. A když už se zdálo že míč zachytí na zemi, tak mu vypadl podruhé. Michalu Trávníčkovi se pak  asi na potřetí podařilo míč dostat za brankovou čáru. Zbytečný gól nás trochu zbrzdil, přesto jsme si šance vytvářeli dál. Dvakrát mohl skórovat ještě Patrik Houra, ale šance  nevyužil. Přes výraznou převahu už se nám podařilo trefit jen jednou. Čtvrthodinu před koncem unikl zleva agilní Michal Kroupa a tvrdou ranou trefil břevno. Míč se odrazil k Mirku Pechovi  a ten přesně zakončil k tyči. Jasným vítězstvím 5:1 jsme navázali na výkon z prvního kola a vedeme tabulku naší skupiny.