Červencová příprava mužů

V červenci jsme zahájili přípravu na nadcházející sezónu 2021/2022.

První zápas jsme odehráli 18. července v Ivanovicích na Hané

Ivanovice na Hané: FC AJAX Bezměrov  3:4 ( 2:1)

branky: 2:1 Michal Kroupa 45 min, 2:2 Adam Vožda 50 min, 2:3 Michal Kroupa 55 min, 3:4 Jakub Komárek 90 min

Sestava: Petr Lysák – Jakub Komárek, Jakub Ulehla, Luděk Karásek- Patrik Strážnický, Jan Hrabal- Michal Kroupa, Jiří Sýkora, Adam Vožda- Patrik Houra, Štěpán Španiel

Dominik Bleša, Duhan Hazinedar, Filip Hanulík, Matěj Polášek, Miroslav Pecho

Soupeř nebyl nijak silný, ale my jsme nezahráli nejlepší zápas. Hned z první šance jsme opět inkasovali a z brejku jsme ve 20 minutě už prohrávali 2:0. Sice jsme měli míč častěji  na kopačkách, ale prakticky jsme nevystřelili na bránu. Po našem presinku Michal Kroupa získal míč na brankáři a dotlačil míč do sítě. Gól do šatny nás vzpružil. Prohodili jsme strany našim rychlým křídlům a to se hned projevilo. Adam Vožda a utek po levé straně a vyrovnal na 2:2. Michal Kroupa si naopak navedl míč zprava přízemní ranou levačkou k tyči nás dostal do vedení. Bohužel stačila jeden brejk domácích na srovnání na 3:3. O našem zaslouženém vítězství pak rozhodl ukázkovou ranou z 25 metrů Jakub Komárek, který vymetl všechny ivanovické pavouky z levé šibenice.

Hned  ve středu 21.7 nás čekal druhý zápas a to doma s SK Baťovem.

FC AJAX Bezměrov: SK Baťov 1:4 (0:3)

branka:1:3 vlastní 49. min

Sestava: Petr Lysák – Jakub Komárek, Dominik Bleša, Luděk Karásek- Patrik Strážnický, Jan Hrabal- Michal Kroupa, Pavel Opluštil, Adam Vožda- Ondřej Šarközi, Patrik Houra

Štěpán Španiel, Matyáš Španiel, Duhan Hazinedar, Filip Hanulík, Matěj Polášek, Miroslav Pecho, Jakub Ulehla

V zápase s juniory SK Baťov jsme se přesvědčili, co znamená hrát v tempu a pod tlakem. Soupeř byl velmi dobře fyzicky i technicky připraven a zápas se tak hrál ve vysokém tempu. Naši hráči si museli sáhnout na d nosil, aby byli trochu rovnocenným soupeřem mladíkům z Otrokovic. Už v páté minutě jsme prohrávali 0:1 a do poločasu jsme ještě inkasovali dvakrát. Druhý poločas už byl vyrovnanější. Hosté prostřídali a my jsme také poslali čerstvé síly. Dokonce po nákopu s půlky hřiště si dezorientovaný obránce hostí vstřelil hlavou ukázkového vlastence. Nám se pak zranil brankář, když si při  zákroku vykloubil prst. Hosté nám půjčili svého brankáře a ten své spoluhráče nešetřil a zachytal skvěle. Zapojoval se do rozehrávky a naše hra pak vypadal daleko lépe. Až v závěru jsme neuhlídali jeden z brejků a inkasovali po čtvrté. Velmi poučný zápas. Odveta nás čeká v zimě v Otrokovicích.

V neděli 25.7 jsme zakončili trojboj pohárovým utkáním ze Spartakem Hulín.

FC AJAX Bezměrov: Spartak Hulín 4:5 (2:3)

branky: 1:2 Adam Vožda 32 min, 2:2 Adam Vožda 44 min, 3:5 Adam Vožda 67 min PK, 4:5 Adam Vožda 73 min

Sestava: Roman Hadraba – Jakub Komárek, Dominik Bleša, Luděk Karásek- Patrik Strážnický (62. Matěj Polášek), Jakub Ulehla- Michal Kroupa (76. Štěpán Španiel), Jan Hrabal, Adam Vožda – Miroslav Pecho (62. Radim Adamov), Patrik Houra

Proti silnému soupeři jsme opět začali tragicky. Už 25 sekundě jsme inkasovali z rychlého brejku. Poté se však hosté nechali ukolébat a  my jsme převzali iniciativu vyrovnat mohl Adam Vožda, ale  jeho bomba levačkou skončila na břevně. Hosté pak přidali po půlhodině druhý gól z rychlého protiútoku. Hned vzápětí se ovšem po pravém křídle prosadil Adam Vožda a střelou z úhlu snížil na 1:2. Poté jsme zcela ovládli hru a ve 40 min to byl znovu Adam Vožda, který vyrovnal na 2:2. Bohužel po naší špatné rozehrávce v poslední minutě poločasu jsme lacino inkasovali po třetí. I přes gól do šatny jsme chtěli zabojovat v druhé půli o postup. Ovšem tragický nástup do druhého poločasu o výsledku rozhodl. Nejprve další chyba a rychlý protiútok zakončený nešťastně tečovanou střelou do protipohybu brankáře. A poté ještě odražený míč z rohu a tvrdé zakončení z hranice šestnáctky, znamenalo vedení hostů 2:5. Hosté převzali iniciativu a mohli ještě vedení na výšit. Reagovali jsme střídáním dvou hráčů, kteří znamenali oživení. Po faulu na střídajícího Radima Adamova jsme zahrávali pokutový kop. K němu se postavil Adam Vožda a završil tak 65. minutě svůj první hatrick za muže.  Pak jsme na hřišti kralovali a hostům evidentně došli síly. V 73. min to byl opět Adam Vožda, který se prosadil po čtvrté a snížil už jen na jeden gól. I přes řadu šancí už se nám kýžený vyrovnávací gól vstřelit nepodařilo. Přesto byli diváci s předvedenou hrou spokojeni.

V sobotu 31.7 jsme završili přípravné období generálkou s Troubkami.

FC AJAX Bezměrov: TJ Troubky  3:4 (0:2)

branky: 1:2 Štěpán Španiel 53 min, 2:3 Adam Vožda 59 min 3:4 Jan Hrabal 77 min PK

Sestava: Ondřej Loučka – Patrik Strážnický, Jakub Komárek, Luděk Karásek – Matěj Polášek, Jan Hrabal – Michal Kroupa, Patrik Houra, Adam Vožda – Ondřej Šarközi, Štepán Španiel

Duhan Hazinedar, Roman Hadraba, Radim Adamov, Jakub Ulehla, Aleš Vejtasa, Filip Hanulík

V generálce na sezónu jsme přivítali celek z Troubek. Mělo to být vyladění na první zápas, ale v sestavě nám chybělo až příliš mnoho hráčů. Na víc se ještě vážně zranil Ondra Šarközi. To už jsme ale prohrávali 0:2. V páté minutě jsme špatně bránili standartku a inkasovali hlavou. A pak z brejku v 25 minutě jsme dostali druhou branku. Naše hra se s předchozími zápasy vůbec nedala srovnat. Chyběl vůdce a na hřišti hráli pouze individuality bez souhry. V druhé půlce nastoupili již zkušenější hráči, ale zlepšení bylo jen malé. Po našem presinku se dostal na šestnátce k míči Štěpán Španiel a uklidil míč po zemi k tyči. Ovšem po hrubce Romana Hadraby jsme vzápětí inkasovali  po třetí. Na 2:3 o pět minut později snížil  Adam Vožda. Ale další chybu v obraně potrestali hosté z rychlého protiútoku. Čtvrt hodinku před koncem pak byl ve vápně faulován Luděk Karásek. Pokutový kop proměnil Jan Hrabal a snížil na 3:4. Další gól už nepadl. Hra tentokrát neodpovídala nastaveným parametrům a bylo varování před ligovým zápasem.