Ženy odehrály turnaj ve Svitávce

V neděli 2. února se naše ženy účastnily silně obsazeného turnaje ve Svitávce. Hrálo se v šesti týmech systémem každý s každým.

FC AJAX Bezměrov reprezentovaly tyto hráčky: Soňa Bílková,  Veronika Králíková, Lucie Hájková, Adéla Pitnerová, Monika Dočkalová, Lucie Pitnerová, Viola Houšková, Eva Kristýnová, Marcela Foltýnová

První zápas jsme odehrály s Moravskou Třebovou. Dlouho byl zápas vyrovnaný. Dostali jsme se dovedení asi v polovině utkání vlastní brankou soupeře. Dlouho jsme se s vedení neradovali, když soupeřky s rychlého protiútoku vyrovnali. Závěr zápasu ale byl v naší režii. Do vedení nás dostala Lucie Hájková. Důležitý gól na 3:1 dala Adéla Pitnerová. V poslední minutě pak pečetila vítězství Viola Houšková. Zvítězili jsme tak 4:1.

Ve druhém zápase nás čekal Výběr Policie ČR Praha. Tento tým byl výborně technicky i takticky vybavený. Dostal se do vedení 2:0, ale našim dívkám se podařilo vyrovnat na 2:2 brankami Lucky Hájkové a Violy Houškové. Soupeře šel opět do vedení 3:2, ale nám s podařilo opět vyrovnat brankou s přímého kopu Evy Kristýnové. Strhující zápas pokračoval, když šli Pražanky opět do vedení 4:3. Tři minuty  před koncem jsme vyrovnali brankou Violy Houšové. Závěr zápasu však zkušenější soupeř zvládl lépe a byla z toho porážka až příliš krutá 4:9.

Ve třetím zápase jsme se utkali s prvoligovým týmem LOKO Brno. Soupeře jsme několikrát ohrozili, ale gól jsme inkasovali my. Druhý gól jsme si pak dali sami. Do konce zápasu jsme si vypracovali celou řadu šancí, ale branku jsme dali Evou Kristýnovou až těsně před koncem.Pak jsme ještě zariskovali a se závěrečným klaksónem jsme inkasovali na 1:3.

Předposledním naším soupeřem byl tým Kotvrdovic. V tomto zápase jsme byli favoriti a potvrdili to vcelku jednoznačnou výhrou, když dvěma góly se zaskvěly Marcela Foltýnová i Viola Houšková a jedním zásahem Eva Kristýnová. Byla z toho výhra 5:1 a v posledním zápase nám šlo o konečné třetí místo.

Našim posledním soupeřem pak byly dívky FC Baník Ostrava. V přímém souboji o třetí příčku nám stačila i remíza, neboť jsme měli lepší skóre. Ovšem hned na úvod jsme inkasovali dost nešťastný gól a museli jsme dotahovat. Soupeřky jsme zatlačili, ale po chybné rozehrávce jsme inkasovali po druhé. Pak ovšem snížila tvrdou ránou Eva Kristýnová. Po akci Moniky Dočkalové bylo vyrovnáno na 2:2. Bohužel jsme si pak nepohlídali rozehrání rohového kopu a snadno tak nechaly jít do vedení soupeřky.  Baník dokázal navýšit skóre na 4:2. Přesto jsme ještě zápas zdramatizovali po druhém gólu Moniky Dočkalové. V nervy drásajícím závěru, jsme ale místo vytouženého vyrovnání inkasovali naopak my.

Po tuhém boji jsme skončili na 4.místě. Děvčata ovšem předvedla velkou bojovnost a nadšení pro hru. Pohár za třetí místo byl opravdu blízko.