2. ročník Memoriálu Zdeňka Janoštíka

V sobotu 22. června uspořádal FC AJAX Bezměrov 2. ročník Memoriálu Zdeňka Janoštíka. Turnaj probíhal ve dvou kategoriích starší a mladší přípravky. Zúčastnilo se ho celkem 16 týmů se Zlínské, Jihomoravského a Olomouckého kraje. Hrálo se souběžně na čtyřech hřištích a mladí fotbalisté sváděli urputné souboje o každou branku. Systém turnaje byl nejprve skupinový a pak vyřazovací. Takže každý tým si zahrál šest utkání. Turnaj přinesl opravdu zajímavé a vyrovnané výsledky.

V kategorii starší přípravky kralovali ve skupině A hráči SK Hanácké Slavie Kroměříž, když vyhráli všechny tři své zápasy a postoupili do čtvrtfinále s prvního místa. Druzí skončil domácí AJAX a třetí Pustiměř. Na posledním čtvrtém místě pak skončili Koryčany. Ve skupině B zcela jasně zvítězil tým Sokola Brankovice, před Těšnovicemi, Vlčnovem a Němčicemi nad Hanou. Snadnou práci ve čtvrtfinále pak měli mladí Hanáci, když porazili Němčice 7:0. V ostatních zápasech to ale měli favorité těžké. Těšňovice těsně 3:2 porazili Pustiměř. Ovšem ostatní zápasy skončili překvapením. Koryčany senzačně porazili dosud suverénní Brankovice 3:1. A domácí AJAX ztroskotal na penalty s Vlčnovem. V semifinále pak Hanácká Slavia porazila na pokutové kopy Těšňovice 3:2 a Vlčnov zdolal Koryčany 3:1. Ve finále pak rozhodovali opět pokutové kopy a v nich opět uspěli hráči z Kroměříže. Tím tak obhájili titul z prvního ročníku. Stříbro bral tým TJ Vlčnov a bronz hráči Těšňovic. Domácí celek skončil nakonec na sedmém místě.

1. Hanácká Slavia Kroměříž

2. TJ Vlčnovem

3. TJ Těšňovice

4. FC Koryčany

5. FK Pustiměř

6. Sokol Brankovice

7. FC AJAX Bezměrov

8. FK Němčice nad Hanou

V kategorii mladších přípravek se hrálo stejným systémem jak ve starších. Ve vyrovnané skupině A nakonec zvítězili domácí s 5 body, druzí skončili Koryčany 4 body, před Chropyní 4 body a Prusinovicemi 2 body. Ve skupině B byly nejlepší obhájci titulu s Pustiměře s 9 body, před Žalkovicemi a Němčicemi se 4 body a posledním bezbodovým Holešovem. Ve čtvrtfinále pak uspěli především celky z A skupiny. Bezměrov porazil Holešov 9:0, Koryčany Němčice nad Hanou 9:1 a Chropyně Žalkovice 5:1. Jen Pustiměř těsně zdolal Prusinovice 5:4. V semifinále pak AJAX porazil Chropyni 5:1 a Koryčany vyřadili nečekaně Pustiměř 4:3. Ve finále pak Koryčany drtivým nástupem rozhodly o svém jednoznačném vítězství 7:4 a překvapivě tak slavili titul. Domácí AJAX bral stříbrné medaile a bronz získal tým Chropyně.

1. FC Koryčany

2. FC AJAX Bezměrov

3. FK Chropyně

4. FK Pustiměře

5. TJ Prusinovice

6. TJ Sokol Žalkovice

7. SFK ELKO Holešov

8. FK Němčice nad Hanou

Na obrázku může být: 26 lidí, smějící se lidé, dítě a venku

Na obrázku může být: 1 osoba, sportující, dítě a venku