U15: Dominance v Bystřici pod Hostýnem

V neděli 10. února se naši starší žáci zúčastnili turnaje v Bystřici pod Hostýnem. Hrálo zde šest týmů systémem každý s každým , 14 minut na zápas. My jsme si dovolili přijet s dvěma týmy a dát tak šanci všem hráčům starších žáků.

Když jsme přijeli do Bystřice už měli na krku bronzové medaile hráči starší přípravky. Bylo nám tak řešeno že už chybí jen stříbrná a zlatá do sbírky. Nakonec k tomu nebylo až tak daleko.

Za FC AJAX Bezměrov A nastoupili: Ondřej Loučka- Vojtěch Ferenz, Zdeňka Jordová, Pavel Opluštil, Aleš Vejtasa, Karel Vaňhara, Matěj Doležel, Karolína Vránová

Za FC AJAX Bezměrov B hráli: Vojtěch Krupař – Patrik Strážnický, Jakub Frýdl, Kristýna Zachová, Daniel Böserle, Drahomír Pavelka, Tereza Dostálová, Jan Vrána

Hned v prvním zápase nastoupilo Béčko proti Chvalčovu a podalo velmi dobrý výkon. První branku dostali po zbytečné chybě brankáře. Naopak několik šancí jsme neproměnili. Zápase se pak zlomil po nejkrásnější akci zápasu, kdy Kristýna Zachová  trefila jen brankáře a z odraženého míče se Chvalčov dostal do brejku a dal druhý gól. Prohra 0:2 tak byla nezasloužená. Áčko vlétlo na Lípu ve velkém stylu. Za dvě minuty jsme vedli 4:0. Pak jsme však polevili a vystřídali a zápas dovedli do poklidného vítěství 5:1.

Ve druhém kole se Béčko utkalo s Loukovem. Ve vyrovnaném utkání jsme opět neproměnili spoustu šancí. Prohrávali jsme 0:1, ale Dan Böserle krásným gólem vyrovnal. Po druhém inkasovaném gólu už jsme moc nevěřili v obrat. V poslední minutě měl gól na noze Patrik Strážnický, ale brankář míč vyrazil na roh. Patrik ho rychle rozehrál v posledních sekundách vyrovnal Dan na 2:2. Áčko zdolalo bez větších problémů 3:1 Lutopecny.

Ve třetím kole nastoupilo Béčko proti Lípě. Dlouho to byl bez brankový zápas. Až Kristýna Zachová nás dostala do vedení. Lípa však minutu před koncem dokázala vyrovnat. Rozhodující gól však dala Tereza Dostálová a bylo na světě první vítězství. Áčko  opět bez větších problémů využilo střeleckou formu Aleše Vejtasy  a zvítězilo 3:1.

V čtvrtém kole došlo k vzájemnému zápasu našich dvou družstev. Do vedení se dostalo Áčko po gólu Pavla Opluštila. Pak se hra docela vyrovnala. Áčko kontrolovalo hru dovedlo zápas k vítězství 3:2.

Před posledním kolem bylo jasné, že Áčku stačí remíza s Chvalčovem k celkovému vítězství. Béčko v případě prohry by skončilo  páté. V případě vítězství mohlo pomýšlet na třetí místo. Nejprve hrálo Béčko s Lutopecnamy. Po velmi dobrém výkonu se dostalo do vedení 2:0 a mohlo ještě přidat. Ovšem po ojedinělém útoku Lutopecen přišel zbytečný gól a v závěru to byl boj o udržení hubeného vítězství. Škoda, protože o třetím místě rozhodovalo skóre. Áčko již 15 vteřinách inkasovalo a muselo otáčet výsledek s Chvalčovem. To se ale docela bez problémů podařilo a otočili jsme na 3:1. Konečným výsledkem 4:2 jsme tak vybojovali zlato bez ztráty bodu. Dominanci našich týmů pak potvrdilo naše Béčko, které skončilo na 4. místě jen o horší skóre za třetím Loukovem.

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Aleš Vejtasa ( FC AJAX Bezměrov A) a nejlepší hráčkou celého turanje byla vyhlášena Kristýna Zachová ( FC AJAX Bezměrov B).

Tabulka

  1. FC AJAX Bezměrov A                   15            18:7
  2. TJ Chvalčov                                     12            11:7
  3. TJ Loukov                                           7            12:10
  4. FC AJAX Bezměrov B                       7           8:9
  5. TJ Lutopecny                                      3          7:11
  6. SK Lípa                                                 0          5:17