Muži porazili Litenčice

FC AJAX Bezměrov : Sokol Litenčice 4:2 (3:2)

1:2 Michal Večerka 19 min, 2:2 Luděk Karásek 24 min, 3:2 Michal Večerka 39 min, 4:2 Luděk Karásek 74 min

Sestava:

Dalibor Pelikán – Jakub Ulehla, Aleš Vejtasa, Michal Žigmund, Dominik Bleša- Drahomír Pavelka- Lukáš Žigmund (76. Petr Srbecký), Jiří Sýkora (70. Patrik Houra), Vít Bleša, Luděk Karásek (80. Miroslav Pecho)- Michal Večerka (64. Tomáš Zavřel)

V nedělním odpoledni nás čekal soupeř. který nás v posledních dvou zápasech porazil 6:3 a 6:4.  Měli jsme jim tedy co vracet. Hned v úvodní minutě Jirka Sýkora uvolnil  Luďu Karáska, který překonal brankáře hostí. Střela se ale odrazila od tyče mimo branku. Tam vracel centrem míč Lukáš Žigmund a Dominik Bleša minul úplně branku, ale trefil obránce hostí. Od něho se míč odrazil opět k Luďkovi , ten však tentokrát přestřelil. Zkrátka jak říkali někteří fanoušci měli jsme vést 3:0 v první minutě. Pak přišli střely Luďi a Jirky vedle branky. V 10 minutě se hosté dostali lacino k autu na naší půlce, Rychle rozehráli po pravém křídle akci a přihrávkou pod sebe našli svého útočníka, který měl před sebou již jen prázdnou bránu. A tak jsme prohrávali 0:1. Z protiútoku Víťa Bleša  branku minul. V 15 minutě stačil dlouhý odkop hostujícího brankáře, prohraný osobní souboj a pohotový  lob útočníka hostí a bylo to 0:2. Tento druhý gól nás dokonale probudil. v 19 minutě se nadechl k sólu přes půlku hřiště Víťa Bleša. Jeho střelu zblokoval obránce k Michalu Večerkovi a ten z otočky po zemi k tyči  snížil na 1:2.  O minut později zkoušel své štěstí střelou z poza šestnáctky Jirka, ale střela šla tradičně nad. Ještě v téže minutě se centr Lukáše Žigmunda nebezpečně stáčel těsně na horní síť. Vzápětí  další Jirkova střela šla nad. Netrvalo dlouho a prosadil se Luděk, když tentokrát technickou střelou přehodil brankáře a vymetl všechny bezměrovské pavouky ze pravé šibenice. Bylo vyrovnáno, ale naše převaha nekončila. V dobré příležitosti Luděk trefil jen střed branky a připraveného brankáře. Pak se do ojedinělé šance dostali hosté, avšak tentokrát byl na místě náš brankář. Pak přišli další naše střely ze střední vzdálenosti, ale opět mířili nad. Šest minut před koncem výborně našel Víťa ve středu útoku Michala a ten svůj průnik zakončil chladnokrevně střelou po zemi k tyči. Skóre jsme tak otočili  na 3:2. O minutu později po pravém křídle uvolnil Michal Žigiho a ten naservíroval míč na nabíhajícího  Jirku Sýkoru. Jeho střelu však hostující brankář vyrazil.  Z rychlého protiútoku pak ještě jednou zahrozili hosté. V obrovské příležitosti se pak ocitl znovu kapitán Večerka, ale jeho střelu do protipohybu zázračně špičkou kopačky vyrazil brankář hostí. Ten se vyznamenal i proti opakované Michalově střele a na potřetí Luˇkovu dorážku zblokovali obránci.  Nám pak zatrnulo v posledních sekundách poločasu, když hosté vstřelili gól, naštěstí s ofsajdové pozice.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji, ale nic z toho nevytěžili. Po deseti minutách předvedl dlouhé sólo po pravém křídle Kuba Ulehla jenže střela byla z uhlu a neměla gólové parametry. Naši hráče se svým způsobem přizpůsobili hře soupeře a hrálo zbytečně nahoru dolu. Kvalitu na naší straně přineslo až střídání. Tomek Zavřel hned centroval zprava, ale nikdo na jeho přihrávku nedosáhl. Víťo střela skončila na horní síti. Jirkova střela šla opět nad. Na další Tomkův centr Luďa nedosáhl. Do třetice centroval Zavřel a Karásek byl blízko k dalšímu zásahu, ale zradilo ho zpracování.  A pak to konečně přišlo. Akce začala na pravé straně naší obrany u Kuby Ulehly, pokračovala přes Patrika Houru a Lukáše Žigmunda až k Tomkovi Zavřelovi. Ten naservíroval přihrávku  Luďovi tak, že tentokrát levačkou dával do protipohybu nechytatelnou ránu. Vedli 4:2  naše šance přibývaly, Do podobné pozice jako Luděk se za minutu dostal Dominik Bleša, ale nestřílel s první a tak  obránce hostí mu střelu zblokoval. Stejně skončila i dorážka Patrika Houry. V obrovské šanci se pak ocitl sám „Kraken“, ale se střelou moc dlouho váhal až z toho byl jenom roh. Krásná střela zase z jeho kopaček rozvlnila síť, ovšem jenom boční, takže radost byla předčasná. V posledních pěti minutách jsme se začali zviditelňovat  v naší obraně. Zejména brankář Pelikán se evidentně nudil. Jeho drzá patička skončila u hostujícího útočníka, který naštěstí  netrefil prázdnou bránu , ale jen horní tyč. V úplném závěru pak ještě Víťa Bleša trefil boční síť.  V posledních vteřinách se pak zaskvěl tvrdou ránou na bližší tyč Patrik Houra. Ovšem brankář hostí potvrdil , že byl dnes jejich nejlepším hráčem. Z naší strany bych naopak vyzdvihl nenápadný , ale skvělý výkon Drahomíra Pavelky.