Muži porazili Rataje

FC AJAX Bezměrov: Sokol Rataje 2:0 (1:0)

branky: 1:0 Luděk Karásek 18 min, 2:0 Jiří Sýkora 55 min

Sestava:

Dalibor Pelikán – Miroslav Pecho, Radim Adamov, Michal Žigmund, Aleš Vejtasa ( 85. Tomáš Zavřel) – Drahomír Pavelka (70. Vít Bleša), Jakub Ulehla- Dominik Bleša, Jiří Sýkora (87. Petr Holý), Luděk Karásek (79. Patrik Houra) – Michal Večerka (75. Lukáš Žigmund)

V krásném nedělním odpoledni  se sešla  početně silná divácká kulisa. Kromě počasí přilákal diváky i fotbal. My jsme posledně přivezli tři body z vedoucích Střílek, Dnes nás čekali druhé Rataje, které měli na jaře tři výhry a skóre 18:0. Nám se vrátili do sestavy tři hráči chybějící ve Střílkách. Takže kromě Petra Srbeckého jsme byli kompletní. Za chybějícího hlavního trenéra zastupoval nejmladší trenér v dějinách Ajaxu Tomáš Valovič. Úvod zápasu patřil hostům. Ti prvních deset minut dokazovali, že patří na druhou příčku tabulky. Postupně jsme se dostávali  ke slovu i my. Do velké šance se dostal neúnavný Luděk Karásek, ale jeho první střela šla vedle branky. V 18 minutě po přiťuknutí Jirky Sýkory už Luděk nezaváhal a dostal nás do vedení. První poločas pak měli šance oba týmy, ale střelecky se již nikdo neprosadil. V závěru poločasu měl zvýšit Michal Večerka, když vystihl malou domů, ale jeho střela šla těsně vedle branky.

Do druhého poločasu jsme vstoupili náporem a do obrovské šance dostal opět Michal Večerka. Brankou neskončila ani střela Luďka Karáska. Náš tlak pak vyvrcholil pohotovým gólem Jirky Sýkory po přiťuknutí Luďka. Oba si tak vyměnili role  z prvního poločasu. Hosté se  pak dostali k několika rychlým protiútokům, které kdyby lépe zakončili, tak mohli zápas zdramatizovat. Ale i my jsme mohli náskok navýšit. V posledních dvaceti minutách jsme postupně pětkrát střídali a celkem bez problémů udrželi dvoubrankový náskok. Podařilo se nám tak navázat na předchozí venkovní vítězství a v tabulce poskočili na osmé místo.