Turnaj mladších žáků v Bystřici pod Hostýnem

V neděli 27.prosince zakončili mladší žáci fotbalový rok 2015 silně obsazeným turnajem v Bystřici pod Hostýnem. Pořadatelé z Prusinovic  pozvali kromě „domácího“ týmu, dalších šest družstev.Kromě našeho Ajaxu to byly týmy Kozlovic, Valašského Meziříčí, Želátovic, Lípy a Slušovic. Hrálo se systémem každý s každým, na 12 minut. Náš tým vedla poprvé společně trenérská dvojice Aleš Vejtasa st,, Radek Baštinec st. Zúčastnila se nominovaná devítka hráčů: Matěj Polášek, Tereza Dostálová, Zdeňka Jordová, Kristýna Zachová, Aleš Vejtasa ml., Pavel Opluštil, Patrik Strážnický, Matěj Doležel a Vojtěch Krupař.

Sokol Kozlovice: FC AJAX Bezměrov 1:0

Hned v prvním kole nás čekal nejtěžší soupeř, jeden z největších favoritů na celkové vítězství. Dlouho se nám dařilo s favoritem držet krok. Až dvě minuty před koncem po chybné rozehrávce našeho brankaře jsme inkasovali. Sice jsme se celý zápas nedostali k ohrožení soupeřova brankáře, ale jinak jsme předvedli dobrý obraný výkon.

TJ Valašské Meziříčí: FC AJAX Bezměrov 7:0

V druhém zápase jsme inkasovali hned z prvného útoku. Po třech minutách byl stav 0:4 a soupeři nás dál válcovali. Kombinačně nás jasně přehrávali a trestali každou naši chybu v rozehrávce. Soupeři přidali ještě tři branky a naši hráči byli rádi za závěrečná klakson.
 Po tomto zápase jsme museli v kabině zvednout hlas a upozornit na spoustu chyb, které provázely naši hru.

FC AJAX Bezměrov: SK Lípa 1:0 video

 ( Kristýna Zachová)

V tomto utkání trenéři změnili základní sestavu i způsob střídání. A hned od začátku jsme soupeře jasně přehrávali. Aleš s Kikinou se pěknými narážečkami dostali hned do několika šancí. Chyběla tomu však důrazná střela nebo jiné zakončení. Až po šesti minutách jsme poprvé vystřelili na branku. V deváté minutě se nám konečně podařilo vstřelit první gól na turnaji po přihrávce od Pavla, zakončovala Kristýna. Soupeř měl až v závěru jakousi šanci na vyrovnání. Hubené vítězství neodpovídalo průběhu utkání, kdy základní čtyřka Tereza, Zdeňka, Kristýna a Aleš, jasně  soupeře přehrávala.

TJ Prusinovice : FC AJAX Bezměrov 2:0

Jak jsme skončili v předchozím utkání, tak jsme pokračovali v dalším. Opět jsme soupeře přehráli a opět jsme nedokázali vstřelit gól. Tentokrát byl hrdinou utkání především domácí brankář, který zmařil několik jasných gólových šancí. Nedáš dostaneš platilo ve čtvrté minutě, kdy Prusinovice z rychlého protiútoku na tři pokusy dokázaly dopravit míč do naší sítě. Další naše gólovky opět nebyly využity. Naopak Pavlova další chybná rozehrávka znamenala druhý gól v naší síti. Do druhé poloviny zápasu jsme prostřídali sestavu.Přesto jsme si dokázali vytvořit ještě nejméně tři obrovské šance. Přesto jsme neskorovali a proto zbytečně prohráli.

FC AJAX Bezměrov : FK Slušovice 2:2  video video 2

(Aleš Vejtasa, Kristýna Zachová)

Další zápas jsme nezačali dobře. Hned v úvodu jsme inkasovali. Dokázali jsme se ovšem brzo otřepat a zase si vypracovat několik gólových šancí. Vyrovnat se nám podařilo po přihrávce Kristýny na Aleše již ve třetí minutě. V dalším průběhu jsme si vypracovali další šance. Ale ani soupeř nezahálel a náš brankář musel předvést své umění. Dvě minuty před koncem však nestačil na osamoceného hráče, kterého zapoměla naše obrana za sebou. Ve zbylém čase se děly věci. Minutu před koncem dokázala všem utéct Kristýna a své sólo  proměnila střelou k tyči. Bylo vyrovnáno 2:2. Zbývalo 15 vteřin, když naši nadějnou akci zastavili Slušovice na půlce. Odražený míč zachytila Tereza, ale místo rozehrávky zaváhala a soupeř se dostal ještě ke dvěma nebezpečným střelám. Ty však zlikvidoval Matěj zároveň s konečným klaksonem. V napínavém duelu se tak body dělili.

FC AJAX Bezměrov: Sokol Želatovice 3:1 video1 video 2

( Tereza Dostálová, Aleš Vejtasa PK, Kristýna Zachová)

Na rozdíl od předešlého utkání jsme to byli my, kdo vstřelil gól hned na úvod. A byla to Tereza, která se odhodlala vystřelit a její tečovaná střela skončila šťastně v síti. Ve druhé minutě to již bylo 2:0, když za faul na Kristýnu byl nařízen okutový kop. K exekuci se postavil Aleš a bezpečně proměnil. Soupeř se dostal do zápasu v polovině utkání. Po standartce v blízkosti pokutového území a tvrdé střele, Matěj s námahou vyrazil míč před sebe a naše obrana dovolila dorazit střelu do branky 2:1. Naše hra však měla nadále dostatečnou kvalitu. Dvě minuty před koncem se ke střele dostala Kristýna. Míč brankář neudržel ve své moci a ten skončil za brankovou čárou. I přes zoufalý závěrečný nápor jsme již vítězství udrželi.
Celkově, až na jeden zápas, jsme turnaj zvládli ve velmi dobré formě. Škoda porážky s pořádajícími Prusinovicemi. Jak ukazuje závěrečná tabulka, mohli jsme vybojovat bronzové medaile. Ale i tak konečné páté místo v těžké konkurenci je povzbuzením do další přípravy.

Konečné pořadí:

1. Sokol Kozlovice          16

2. Valašské Meziříčí        15

3. Želatovice                      9

4. Prusinovice                   7

5. FC AJAX Bezměrov      7

6. FK Slušovice                 6

7. SK Lípa                          0

Více zde: http://fc-ajax-bezmerov.webnode.cz/news/mladsi-zaci-na-turnaji-v-bystrici-pod-hostynem/

Napsat komentář