10.kolo – Dorostenci na závěr sezony opět prohráli

FC AJAX BEZMĚROV: TJ MRLÍNEK  0:4 (0:2)

SESTAVA: Daniel SUCHARSKI – Jakub DANĚK, Martin GERLA, Marek HRABAL, Tomáš KŘEHÁČEK – Matěj STRAŠÁK (39. Martin MÁLEK), David OPLUŠTIL, Patrik HOURA (46. Matěj POLÁŠEK), Petr POLÁŠEK (60. Michal KROUPA)- Patrik DANĚK, Martin KUNČAR

Před posledním zápasem podzimu opět nastaly problémy se sestavou. 15 minut před začátkem jsme měli 9 hráčů. Pak dorazili ještě tři, takže jsme nastoupili v plném počtu. Běhemprvního poločasu pak dorazili další dva. Ovšem další čtyři bez omluvy nedorazili vůbec. Sestavu jsme tak přizpůsobili podmínkám. Prvních deset minut bylo vyrovnaných. Ale stačila jedna nedůslednost na půlce hřiště a kapitán hostí  prošel až k naší šestnáctce a tam přihrál útočníkovi na první gól. dalších patnáct minut měli spíše převahu hosté. Ve 26. minutě byl nařízen proti nám pokutový kop za vysokou nohu. Hosté bez problémů zvýšili na 2.0. Pak jsme však zabojovali a měli nekolik výbrných šancí ke skorování. Postupně tutovky zazdili Martin Kunčar, Patrik Daněk a David Opluštil. A tak jsme poločas prohráli 0:2. Do druhého poločasu jsme museli střídat zraněného Patrika Houru. Na hřiště tak šel mladší žák Matěj Polášek a nevedl si špatně. Zápas připomínal boj ve středu pole, bez větších šancí na obou stranách. Dvacet minut řed koncem jsme zahrávali první rohový kop. Patrik Daněk dával míč na přední tyč, kde se míč odrazil na zadní. Tam stál sám samotinký Marek Hrabal a zývala na něj prázdná branka. Zcela nepochopitelně branku netrefil a zazdil tak naši největší šanci. Dvanáct minut před koncem jsme inkasovali po třetí a bylo rozhodnuto. Za pět minut následovala ještě jedna inkasovaná branka od nejlepšího hráče na hřišti, kapitána hostí. Zbylých sedm minut jsme dohrávali o deseti, když se na tým vykašlal Martin Kunčar, zřejmě frustrován svým špatným individuálním výkonem. Završil tak své  tragikomické vystoupení.

Po půli sezony jsme tak na posledním páté místě s jedním bodem na kontě. Do 8 zápasů zasáhlo celkem 26 hráčů, což je ohromné číslo. Ovšem nebudu zakrývat nekonečné zklamání z přístupu většiny hráčů, kteří  při prvním nezdaru to hned zabalí. Na hráčích, kteří měli táhnout tým a vykašlali se  na všechny kolem. Na jarní sezonu se budeme snažit konsolidovat a doplnit tým a připravit ho tak, aby hrál důstojnou roli ve zbytku sezony. Tým máme mladý a perspektivní a všechny začátky jsou těžké. Mrzí mě, že si to někteří hráči nedokáží ve svém omezeném pohledu, uvědomit.

Napsat komentář